Навіщо придумуються нові слова?

Опубликовал admin | Навчання | середа 20 березня 2013 20:55


Навіщо придумую% D<br />
1? Ся нові слова?

Ви в курсі, що наш великий і могутній російську мову стоїть на другому місці по складності вивчення після китайського? Воно й зрозуміло – щоб часом іноземцю зрозуміти, що мав на увазі російський, доводиться довго пояснювати. Крім того, у російській мові постійно з’являються нові слова, що робить його ще складніше. А навіщо взагалі придумуються нові слова? Існує кілька причин словотворення:

 • Будь жива мова існуючої держави знаходиться в постійному розвитку. Життя постійно йде вперед, з’являються нові предмети, виникають нові явища і т.д. Їх треба якось називати, тому і виникають нові слова.
 • Причиною словотворення також може бути різноманіття стилів мови і вплив на живу мову різних соціальних груп. Це означає, що для одного слова можуть придумати синоніми, які будуть мати таке ж значення, як і це слово, але будуть більш зрозумілі і частіше вживані в деяких соціальним групах. Простий приклад: більшість людей користуються словами “вгору” і “вниз”. У групі будівельників більш вживаними стануть нові слова “віра” (“вгору”) та “майна” (“вниз”).
 • Вплив іноземних мов. Багато країн і народності впливають на життя один одного. У світовому просторі ми обмінюємося новими предметами, ідеями, винаходами. Разом з чимось новим у нас з’являється і нова назва. Але так як той чи інший предмет з’явився за кордоном, то часто на його нову назву впливає мову тієї країни, звідки він прийшов (наприклад, слово “пюре” прийшло до нас з Франції, а “баскетбол” – з Англії).
 • Багато слів мають занадто широке значення. Для їх уточнення або додання якого відтінку до цього слова придумують синоніми (наприклад, слово “коханець” має більш широке значення, ніж слово “пікапер”. Коханець – людина, що займається любов’ю, пікапер – людина, чиє хобі – розводити людей на секс , тобто теж займатися любов’ю, але з більш конкретною метою – здобути ще одну перемогу на любовному фронті).

 • Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.