Навіщо потрібна російська мова?

Опубликовал admin | Навчання | середа 20 березня 2013 20:55


Навіщо потрібна російська мова?

На питання про те, навіщо потрібна російська мова, не можна відповісти у двох словах, оскільки тут зачіпається не тільки мовну, а й культурний аспект. Зрозуміло, ми маємо на увазі мова літературна, тобто, той, який просто зобов’язаний знати кожен поважаючий себе житель Росії. Для того щоб відповідь на запитання про те, навіщо потрібно знати російську мову, вийшов найбільш повним, почнемо з того, що ж являє собою мову в загальному розумінні, і російську мову – зокрема.

Основні функції російської мови

Як відомо, основною функцією будь-якої мови є спілкування, тобто, за допомогою мовних засобів люди можуть спілкуватися і розуміти один одного. Причому чим більше нормованим є мова, тим краще відбувається взаєморозуміння. Під мовною нормою розуміється певний набір правил вимови, слововживання, граматики і т.п. Норма формується під впливом декількох факторів, які не є предметом нашої сьогоднішньої бесіди. Що стосується нашої рідної мови, то російська мова відноситься до мов з чітко окресленою літературною нормою. Це означає, що в російській мові існує певний словниковий і граматичний «кістяк», завдяки якому можливе повноцінне спілкування. По суті, ми навіть не завжди розуміємо, наскільки потужним інструментом для вираження будь-яких думок ми володіємо.

Вивчення будь-якої мови, а особливо такого багатого, як російська, здатне істотно підвищити такі якості, як уміння мислити і грамотно викладати свої думки. Ось навіщо потрібно вивчати російську мову. І, нарешті, ще одна функція російської мови – об’єднавча. Наша мова належить до тих небагатьох, які часто називають мовами міжнаціонального спілкування. Це означає, що російська мова в багатьох країнах використовується нарівні з іншими. Така ситуація зараз склалася практично у всіх країнах СНД, російський активно вивчають в Китаї, в деяких країнах Європи. Таким чином, щоб повноцінно спілкуватися з іноземцями, ми повинні добре знати і свою власну мову. І тут необхідно торкнутися питання про вивчення іноземних мов.

Хочеш вивчити іноземну мову – вивчи свій!

Це не порожні слова, а справжнісінька правда, нехай для когось і гірка. Освоїти іноземну мову без хорошого знання рідної не просто складно – неможливо. Ви запитаєте: а в чому справа? Там інші слова, інша граматика і т.д. Безумовно, але будь-яке вивчення грунтується на порівнянні. Якщо ви толком не знаєте, що таке, допустимо, підмет і присудок, доповнення та визначення, то для вас справжньою мукою стане побудова англійських, французьких, німецьких, та будь-яких іноземних фраз. Те ж саме стосується і знання частин мови, хоча б основних – іменника, прикметника, дієслова, займенники. А наприклад, якщо ви не знаєте, що означають в російській мові поняття досконалий і недосконалий вигляд, ви ніколи не зрозумієте різниці між французькими часом Imparfait і Passe Compose або англійськими часом Past Perfect і Past Continuous. Виходить, що за якою б мовою ми не взялися, а без рідного – нікуди. Тому якщо ви зібралися писати про те, навіщо потрібна російська мова, твір має обов’язково відображати цей момент, не кажучи вже про те, що культура починається, насамперед, з терплячого і вдумливого вивчення рідної мови.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.