Для чого служить закінчення?

Опубликовал admin | Навчання | середа 20 березня 2013 20:55


 Для чого служить закінчення?

Слова в російській мові складаються з основи і закінчення. Основою слова є приставка, корінь і суфікс. Вони служать для утворення слова.

Для чого служить закінчення, якщо слово утворює його основа? Закінчення служить для зміни слова, його дієвідміни і відмінювання. Зміна слова потрібно для правильної зв’язку слів у реченні. Це головні функції закінчення.

Розглянемо на докладних прикладах:

Падіж
На яке питання відповідає
Як змінюється закінчення
Називний
Хто? Що?
Крокоділ_ / Компьютер_
Родовий
Кого? Чого?
Крокодил-а / Комп’ютер-а
Давальний
Кому? Чому?
Крокодил-у / Комп’ютер-у
Знахідний
Кого? Що?
Крокодил-а / Компьютер_
Орудний
Ким? Чим?
Крокодил-ом / Комп’ютер-ом
Прийменниковий
Про кого? Про що?
Про крокодил-е / Про комп’ютер-е

Закінчення потрібно при відмінюванні слова за відмінками, для грамотної зв’язку слів у реченні. Закінчення показує, в якому саме сенсі і контексті слово вживається в даний момент, щоб, у крайньому випадку, якщо воно буде використане самостійно, могло донести правильну інформацію.

Порівняйте два речення:

Варіант 1, із застосуванням відмінків: «Чим тебе так вдарили по голові? Кому це знадобилося? – Молотком. Сусідові по кімнаті ». (Закінчення дозволяє одним словом донести важливу інформацію – заощаджується час)

Варіант 2, якщо б не було закінчень: «Чим тебе так вдарили по голові? Кому це знадобилося? – Мене по голові вдарив молоток. Це зробив мій сусід, з яким у нас одна кімната на двох ». (Для донесення потрібної інформації необхідно багато зайвих слів.)


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.