Як лаятися матом?

Опубликовал admin | Культура | середа 20 березня 2013 20:35


Як лаятися матом?

Мат з’явився на Русі після татаро-монгольської навали. До нього слов’яни лаялися лише назвами тварин: баран, козел, корова. А після 15-го століття мат міцно засів у свідомості російських людей. В основному матюкалися селяни і робітники, однак Матня вираження любили ввернути в розмову і Пушкін з Гоголем, і Ленін зі Сталіним.

У сучасній Росії мат поширився ще більше. Він навіть деколи звучить з екранів телевізорів і зі сцен театрів. Але досі багатьох людей цікавить питання про те, як лаятися матом.

Якщо ви хочете лаятися матом, робіть це красиво. Не треба матюкатися через слово – це утрудняє сприйняття мови і викликає роздратування. Матня вираз доречно вставляти в розмову для опису яскравих емоцій або переживань. Мат можна використовувати замість вигуків і вигуків, на початку або в кінці речення. Чи не з’єднуйте в одну фразу відразу кілька ароматних слів, краще використовувати їх окремо і до місця. Ваша мова не повинна пістрявити матом. Пам’ятайте: чим менше ви вимовляєте подібних слів, тим більшу силу вони мають і тим яскравіше звучать.

Як відучитися лаятися матом

Якщо ви звикли часто матюкатися, і вже не можете контролювати потік ароматних слів, перестати лаятися матом буде нелегко. Спробуйте скористатися наступними порадами:

 • Замінюйте Матня вирази на красиві, жартівливі або застарілі лайки, такі як: тисяча чортів, побий мене грім, каналія, холоп. Навколишні посміхнуться і оцінять вашу індивідуальність.
 • Спробуйте вихлюпувати емоції не словами, а жестами чи діями. Будьте природні: топайте ногою, трусіть кулаком. Тільки не злякався нікого своєю активністю.
 • Слідкуйте за своєю мовою. Після кожного вимовленого мату додавайте: “ну ось я знову сматерілся”. Робіть так кожен раз, коли помічаєте в своїй промові мат. Дуже скоро вам набридне повторювати одне і те ж, і вам більше не потрібно буде шукати відповіді на питання, як перестати лаятися матом.
 • Читайте класичну літературу. Можливо, ви знайдете у неї сильні вирази, якими можна замінити мат, і навчитеся краще висловлювати свої думки, використовуючи всі можливості нашого багатого мови.
 • Як відучити лаятися матом

  Дуже складно відучити людину лаятися матом, поки він сам цього не захоче. Адже це свого роду залежність і сильна звичка. Однак можна спробувати наступні способи:

 • передражнювати людину, відповідаючи на його мат своїми лайками, але жартівливими. Після кожної його Матня фрази лайтеся у відповідь, замінюючи деякі Матня слова на смішні. Наприклад, можна залишити Матня дієслово або прикметник, а іменник замінити словом “редиска” або “чебурашка”. Грайте словами, піддражнювати людини. Можливо, поступово він усвідомлює, як безглуздо звучить його мат.
 • Коли людина задасть вам якийсь важливий для нього питання або захоче отримати якусь інформацію, відповідайте йому, вставляючи Матня слово через кожні два звичайних, навіть якщо ви самі не звикли матюкатися. Людина буде дратуватися, адже мат утруднить для нього розуміння вашої мови. З часом він зрозуміє, як мат заважає спілкуванню.
 • Постарайтеся виключити з його життя Матня пісні, телевізор і бойовики, наскільки це можливо. Якщо людина матюкається через те, що сильно нервує, намагайтеся його підтримувати і заспокоювати, дивіться разом красиві добрі фільми і гуляйте на природі.

 • Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.