Що означає бути ввічливим?

Опубликовал admin | Культура | середа 20 березня 2013 20:35


Що означає бути ввічливим?

У даній статті мова піде про те, що значить бути ввічливою людиною. Духовне багатство внутрішнього світу людини зовні проявляється через культуру його поведінки. Ввічлива людина не стане проявляти нетактовність, грубість або демонстративне байдужість, адже все це псує настрій і роз’єднує людей.

Вищесказане краще розглянути на конкретних прикладах. Однак якщо в якій-небудь ситуації ви засумніваєтеся, як вчинити, керуйтеся наступним: “Поводьтеся так, як хочете, щоб інші люди вели себе по відношенню до вас”. У процесі спілкування з людьми ми опиняємося в наступних ситуаціях, в яких необхідно знати правила ввічливості.

Знайомство: як представити один одному людей

Очевидно, що принцип ввічливості необхідно дотримуватися і в цій ситуації.

Якщо потрібно представити двох жінок різного віку, зверніться до старшій жінці так: “Дозвольте вам представити …” (Вимовте ім’я та прізвище більш молодий). Після цього назвіть жінку постарше. Чоловіка представляють жінці, а співробітника – керівникові. Таким чином, старший простягає руку молодшому, жінка? чоловікові, керівник? підлеглому. Особа, яка представили, чекає своєї черги, щоб простягнути руку у відповідь.

При знайомстві ровесників уявіть першим більш близької людини (наприклад, свого брата – своєю знайомою). Чоловіка, дружину, сина, дочку уявіть наступним чином: “Мій чоловік” (назвіть ім’я), “Мій син” і т.д. Виключенням з цього правила є знайомство з батьком і матір’ю: усіх знайомих потрібно представити батькам, а не навпаки. Коли представляють чоловіка, йому потрібно обов’язково встати. Знайомлячись зі старшими, дівчата до 18 років завжди встають. Такі форми ввічливості при знайомстві.

Поведінка в громадських місцях

Тут розглядаються основні ситуації, що вимагають знання правил ввічливості:

 • на роботі: вихований чоловік жінку пропустить вперед, притримає двері перед нею, допоможе одягтися, опинившись в один час в гардеробі. Іменинник встає, приймаючи поздоровлення. Він може запропонувати у відповідь скромне частування: кава та тістечко. Якщо Вам подарували солодощі, почастуєте ними товаришів. Якщо іменинник приніс цукерки з дому, то отриману в подарунок коробку він може забрати.
  Квіти слід віднести додому;
 • на вулиці: чоловік пропускає жінку вперед. Він пропонує жінці руку в небезпечних місцях. Він іде попереду, якщо прохід утруднений (натовп, вузький місток). Чоловік допомагає жінці, що йде з ним, піднести важку сумку, чемодан, портфель. Буде доречно повідомити незнайомці або знайомої про те, що у неї відкрилася сумочка;
 • в трамваї або автобусі: при посадці дотримуйтеся черзі. Поступайтеся першість старшим, які стоять поруч. Чоловіки повинен вчинити так по відношенню до жінок. Завжди поступаються місцем вагітним, літнім, інвалідам та пасажирам з дітьми. Вихований чоловік (звичайно, якщо він не хворий) сидить у транспорті лише в тому випадку, якщо поблизу не варто жодна жінка;
 • в магазині: в дверях пропускають виходять, а потім входять самі. Підходячи до каси, майте підготовлену хоча б приблизну суму грошей для покупки;
 • в ресторані або кафе: чоловік повинен бути на місці раніше жінки, щоб знайти вільний столик. Жінка біля дзеркала в гардеробі тільки поправляє зачіску. Причісується, підфарбовується, підтягує панчохи тільки в туалеті. Чоловік оплачує рахунок. Але може мати місце й інший випадок: якщо жінка не була запрошена спеціально, а зустріла свого знайомого вже в кафе, то може платити за себе. Першим пропонує залишити ресторан ініціатор зустрічі;
 • на концерті, виставі, кіносеансі: небажані зауваження вголос. Після закінчення заходу чоловік проводжає жінку до дверей її квартири. Жінка, прощаючись, повинна подякувати чоловіка за приємний вечір. Є загальні правила поведінки в громадському місці: не смітите і не заподіювати дискомфорту іншим людям.
 • Під одним дахом

  Отже, як бути ввічливим з людьми, які живуть поруч?

  У родині слова «дякую», «будь ласка», «пробач» просто необхідні. Грубість не доречна не тільки в сім’ї, але і в спілкуванні зі сторонніми людьми. Будьте ввічливі також з сусідами.

  Гості

  Французька приказка говорить: “Наноси візити, не попереджаючи, і ти дізнаєшся, що про тебе думають”. Несподіваний візит практично завжди заподіює занепокоєння. Візити без попередження допускаються у випадках крайньої необхідності. Якщо нас запросили, і запрошення ми прийняли, буде неповажних не з’явитися.

  Якщо ви часто буваєте в гостях у знайомих, не забувайте запросити їх до себе. Але що робити, якщо немає умов для прийому гостей у квартирі? У цьому випадку подумайте про інші можливості: зустріньтеся в кафе, ресторані, в театрі, на заміській прогулянці. Приймаючи запрошення, не питайте про те, хто ще прийде. Не варто запрошувати людину в третій раз, якщо двічі він не прийняв вашого запрошення. Якщо ви хочете відвідати хворого, попередньо довідайтеся у родичів, чи бажає ця людина бачити відвідувачів.

  Пам’ятайте, ввічливість – це зовнішній прояв тих внутрішніх якостей, якими ми володіємо. Майте в серці любов до оточуючих, тоді вас не буде мучити питання, що означає бути ввічливою людиною зовні. Адже в цьому випадку ваш внутрішній світ буде видно і оточуючим.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.