Хто такий Хасан?

Опубликовал admin | Культура | середа 20 березня 2013 20:35


Хто такий Хасан?

Ви знаєте Бабайка, але не знаєте хто такий Дід Хасан? Висловлюючись фігурально, Дід Хасан і є той самий Бабай, якого бояться діти, але що зійшов зі сторінок казок в реальне життя. Під “псевдонімом”, а скоріше навіть кличкою, ховається Аслан Рашидович Усоян. Це російський злодій в законі, або як зараз кажуть – кримінальний «авторитет». ЗМІ неодноразово називали його головним кавказьких організованих злочинних угруповань.

Дід Хасан народився в Тбілісі (Грузія) 27 січня 1937 року. Ще з юності у нього почалися проблеми із законом. Вже в 19 років його засудили перший раз за опір співробітникам міліції. Швидше за все, ця подія і вивело Аслана на слизьку стежку злочинності. Пізніше, Аслана засудили ще раз, але вже на більш серйозний термін в 5 років і на цей раз за грабіж. Хоча потім він був достроково звільнений. На цьому пригоди Діда Хасана не закінчилися і він був засуджений за спекуляцію. Перебуваючи в ув’язненні, Аслан Усояна коронували в злодії в законі, а трохи пізніше він був звільнений умовно-достроково за дивним постановою народного суду.

З кінця 1980-х, за даними ЗМІ, Аслан Усоян контролював південні злочинні угрупування Росії.
Був пов’язаний з незаконним обігом зброї та наркотиків, а також видобутком природних ресурсів. Левова частка доходів угруповання Діда Хасана була зароблена за допомогою незаконного ігрового бізнесу, Дід Хасан не сидів склавши руки і в період грузино-абхазького конфлікту надавав посильну фінансову допомогу абхазьким ополченцям, був у близьких стосунках з абхазьким кримінальним авторитетом Беслані Джонуа. У 2009 році засоби масової інформації, був стверджували, що за даними правоохоронних органів, Усоян був ватажком кавказьких злочинних угруповань, тримав під контролем більшість російських злочинних угруповань, регулював розбіжності і проблеми між ними. В злочинному світі вже ніхто не задає питань, хто такий Хасан.

Конфлікт за участю Рудика Бакинського і Аслана Усояна

З 1996 у Усояна були натягнуті відносини з главою вірменської злочинного угруповання – Рудольфом Огановим, який також був злодієм у законі. Останній задумав переділ сфер впливу і хотів підім’яти під себе бізнес у Краснодарському краї. На цьому він не зупинився, і вже в листопаді 1997 року на злодійському сходняку в Підмосков’ї, він спробував добитися позбавлення Аслана Усляна звання злодія в законі. У П’ятигорську, на початку 1998 року, був убитий один із соратників Оганова – злодій у законі на прізвисько Едік Москва. За даними з МВС, у 1998 році Дід Хасан «коронував» Георгія Сорокіна. У лютому 1999 року війні злочинних кланів настав кінець. У придорожньому кафе біля МКАД в Оганова випустили більше 40 куль, від чого той помер.

Вбивство Діда Хасана

Аслан Усоян за своє довге життя встиг пережити кілька замахів. У нього стріляли кілька разів і він завжди виходив з води сухий. У 1998 році на нього робили замах в Сочі, але кілер промахнувся і Усоян залишився неушкодженим. Але все хороше рано чи пізно закінчується. Так сталося і з Дідом Хасаном. На нього було вчинено замах у другій половині дня, 16 січня 2013 року в Москві прямо біля виходу з кафе «Старий фаетон» на Кухарський вулиці, і Дід Хасан був убитий. За даними МВС, снайпер, якого не вдалося затримати, займав свою позицію на сходовій клітці п’ятого поверху в будинку, вікна якого виходили на кафе. У снайпера був безшумний автомат “Вал”, він виробив 6 пострілів. Перший постріл вразив жертву. Поранення в шию виявилося смертельним для Діда Хасана. Після цього, Усоян був доставлений до Боткінської лікарні, де пізніше помер. Тепер, про те, хто такий Дід Хасан залишається тільки згадувати. Від дружини у Діда Хасана залишилося двоє дітей – син Нодарі і дочка Нуна. Дочка і дружина Аслана проживають в Тбілісі, а син в Росії.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.