Як зробити кулер?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Як зробити кулер?

Часто система охолодження настільного комп’ютера, та й ноутбука, не витримує навантажень і дає збій. Джерелами тепла в комп’ютері є елементи системної плати, відеокарта, процесор та блок живлення. Всі вони впливають на перегрів комп’ютера, особливо в літній період. А тому, незайвим буде зрозуміти і навчитися тому, як зробити кулер для охолодження комп’ютера самостійно. Але давайте для початку розберемося в нюансах, які стосуються перегріву вашого комп’ютера.

Як уникнути перегріву ПК

 • Пам’ятайте, що більш потужні елементи приводять до більш швидкому нагріву, а тому за потужним комп’ютером слід спостерігати ретельніше. При перегріві спрацьовує захист, і комп’ютер вимикається, але не завжди. У такому випадку, елемент просто згоряє.
 • Всі елементи, схильні до нагріву в настільному комп’ютері знаходяться всередині системного блоку, який закритий. Отже, виникає більше шансів для перегріву. Зробіть так, щоб усередині корпусу був невеликий протяг, наприклад, зніміть кришку блоку.
 • Пам’ятайте, що нормальна температура для адекватної роботи процесора становить 40-55 градусів за Цельсієм, жорсткого диска – від 35 до 40 градусів, а для відеокарти – від 50 до 90 градусів (залежно від моделі).
 • Буває не зовсім якісні меблі, яка тільки посилює нагрів комп’ютера. Якщо ви працюєте за ноутбуком, то використовуйте спеціальні підставки. Якщо ж ви власник настільного комп’ютера, то при його установці постарайтеся уникнути щільного торкання системного блоку до стінок меблів. Краще залишити місце для циркуляції повітря, тоді перегріву комп’ютера можна буде уникнути.
 • Створення системи охолодження ПК

 • Прочитайте інструкцію про те, як зробити кулер і придбайте необхідні матеріали для роботи. Серед них: алюмінієвий або мідний лист товщиною в 1 мм, герметик, моментальний клей, термопаста, антени від радіоприймача, пластикова пляшка, шланг ПВХ і старий монітор.
 • Розібравши блок комп’ютера, вийміть з нього процесор. Зробіть його виміри та знайдіть відповідний за розміром радіатор (його знайдете, розібравши старий неробочий монітор). Краще, щоб радіатор був більше, але не менше процесора.
 • Далі герметиком залийте отвір в радіаторі. Зовні обробіть радіатор термопастою. Приступайте до виготовлення кришки радіатора. Її краще зробити з металу, вирізаного за розміром радіатора, але з урахуванням невеликих «крил» для загину і закріплення.
 • За такою ж схемою зробіть деталі водоблоков GPU і північного мосту. Для відео карти необхідно трохи процарапать дно. Після ви просто повинні вкласти деталі один в одного, залити шви клеєм, а зсередини промазати їх герметиком.
  Залиште деталі для висихання на 2-3 дні.
 • Після висихання вам слід взяти антену, попередньо розрізавши її на дві частини. А в водоблок CPU зробіть три наскрізних отвори. У бічні отвори вставте трубки і залийте їх клеєм, інші дірки необхідно замазати герметиком. Всі дії застосувати і до решти водоблок.
 • Далі відріжте горловину пляшки і занурте в неї фільтр, щільно прикрийте кришкою те місце на радіаторі, де розміщений процесор. Підсумкова схема зборки така: погружний фільтр в пляшці – радіатор (вентилятор) – радіатор – радіатор (вентилятор) – північний міст – CPU – погружной фільтр в пляшці. Тепер питання про те, як зробити кулер вирішене, так що ви можете сміливо приступати до роботи.
 • Пам’ятайте при цьому, що якщо у вас не вийде впоратися зі створенням системи охолодження самостійно, ви завжди можете звернутися до фахівців.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.