Як зібрати комп’ютер своїми руками?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Як зібрати комп'ютер своїми руками?

У даній статті ми розповімо вам про те, що потрібно зробити, щоб зібрати довгоочікуване комп’ютерний пристрій власними силами. Про всі стадії буде детально розказано, і буде також дана можливість задати питання у коментарях після статті. Для початку підготуйте те, що потрібно, щоб зібрати комп’ютер:

 • Викрутка хрестова. Якщо ні – то проста, невелика.
 • Ластик для затірки.
 • Вільне місце для роботи.
 • Установка процесора і оперативної пам’яті

  Починаємо з материнської плати, процесора і оперативної пам’яті. Якщо Ви задалися метою, як правильно зібрати комп’ютер, знайдіть позначення прапорця на материнській платі і вставте сюди процесор тим же місцем з прапорцем, щоб добитися їх повного збігу. Процесор встановлений.

  Далі треба встановити до процесора вентилятор. Вивчіть кріплення. У процесорів AMD і Intel вони відрізняються. Розберемо AMD. Починаємо з’єднання кріплень системи охолодження і материнської плати з самого нижнього, потім перекидаємо протилежно і монтуємо з процесором. Намагайтеся бути акуратним з термопастою для скріплення поверхонь. Кількість її має бути мінімальним і розподілено рівномірно по поверхні процесора. Якщо переборщити, виникне перегрів пристрою.

  Після цього – робота з оперативною пам’яттю. Тут установка спрощена правильне місцезнаходження планок. Вставляєте планку пам’яті вертикально вниз до самого кінця. В результаті чого засувки повинні бути закриті. Якщо потрібно, допоможіть довести їх вручну.

  Установка материнської плати

  Звільніть ліву сторону системного блоку, там знайдете блок живлення з дротами і додаткові кріпильні елементи для збірки. Зверніть увагу, що кріпильних отворів завжди набагато більше. Це потрібно, щоб була можливість встановлювати плати різного розміру. Спочатку потрібно витягти пластину з корпусу натисканням ззовні, потім прикрутити болтами потрібного розміру материнську плату до пластині в місцях їх позначення, і вставити пластину назад у корпус.

  Підключення передній панелі

  Ми встановили материнську плату, процесор, вентилятор і оперативну пам’ять. Як зібрати комп’ютер своїми руками Ви вже майже знаєте. Тепер потрібно приєднати дроти лицьового боку корпусу до материнської плати, щоб підключити кнопки перезавантаження і включення, індикатори живлення і жорсткого диска. Провід зазвичай поставляються в комплекті з материнською платою. Відзначають кнопки так:

 • Power sw або pw – місце кнопки включення / вимикання.
 • Reset sw або res – місце кнопки перезавантаження.
 • HDD led або hd – позначення індикаторів жорсткого диска (головне-полярність).
 • Power led або msg – позначення індикатора живлення (також головне-полярність).
 • Speaker або speak – динамік системи.
 • У вашої материнської плати є ці ж позначки, тому нескладно всі увіткнути по місцях. Важливо вірно розставити штекера, щоб індикатори включалися. Але не завжди є такі мітки. Як же тоді правильно зібрати комп’ютер і не помилитися? У такому випадку потрібно серед комплектуючих елементів знайти брошуру з описом і картинками і слідувати її вказівкам. При бажанні, можете знайти відеокурс про те, як зібрати комп’ютер самостійно. Це наочний посібник може стати хорошим помічником для роботи

  Основне про те, як зібрати потужний комп’ютер, ми дізналися, пора відпочити і перейти до наступного етапу зборки. Надалі буде розказано, як зробити установку жорсткого диска, відеокарти і привода.

  Установка приводу

  Витягуємо привід з упаковки, дістаємо заглушку (зазвичай в самому верху) і поміщаємо туди привід. Будьте уважні – привід повинен бути вставлений з зовнішнього боку системного блоку. Закручувати болти потрібно на одній стороні і краще два штуки, щоб привід не хитався. Перевірили і підключайте харчування й інтерфейс.

  Установка жорсткого диска HDD

  Установка жорсткого диска схожа з установкою привода. Місце диска визначено в нижній частині блоку, після відеокарти. Все повинно пройти так само просто, потрібно тільки бути уважним до сторін штекера, і можна підключати харчування.

  Установка відеокарти

  Перш за все, відеокарта повинна бути прибрана з задньої частини системного блоку. Як правило, для цього потрібно зняти пару пластин. Зачистите ластиком контакти відеокарти, помістіть її на материнську плату і гарненько пригвинтите. Може бути так, що роз’єм під живлення знаходиться на самій відеокарті, тоді провід від блоку під’єднуйте в нього, безпосередньо або за допомогою перехідника.

  Підключення залишилися проводів

  Спочатку приєднуємо охолоджуючу систему до порту CPU_FAN, після цього квадратний чотирьохконтактний роз’єм ATX_12V для материнської плати. В основному потрібен такий один. Після цього встановлюємо роз’єм з 24 контактами, він буває цільний або з чотирма знімними контактами. Але потрібен теж один. Коли все харчування підключено, встановлюємо входи на лицьовій панелі для мікрофона і навушників. На материнській платі це F_AUDIO. Тепер залишилися виходи для USB – F_ USB1 і F_ USB2. Головне, щоб ніякі з них не сплутати, щоб уникнути замикання, і виключити зачіпання вентилятора.

  Запуск системного блоку

  Отже, зібраний вами системний блок може бути запущений в роботу, але поки не варто поспішати прикріплювати ліву сторону корпусу. Приєднуйте із зворотного боку блоку всі дроти і можете включати запуск. Після того як на екрані монітора з’являться різні позначення, можете видихнути спокійно – робота вдалася. Залишиться тільки визначитися з програмним забезпеченням.

  Говорячи про те, як зібрати потужний комп’ютер, варто відзначити, що для цього необхідно закупити останні моделі комплектуючих. Ви можете дізнатися інформацію про новинки в інтернеті або запитати їх в комп’ютерному магазині.
  Основними тут виступатимуть материнська плата, процесор і відеокарта. Для потужності необхідний великий обсяг оперативної пам’яті і хороший якісний блок живлення. А от на те, як зібрати комп’ютер для ігор, однозначно відповісти не можна. Тут необхідно відштовхуватися від системних вимог самих ігор. Але, звичайно, перш за все, в такій комплектації має бути хороша стоїть відеокарта, бажано самої останньої моделі.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.