Як заправляти картриджі?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Як заправляти картриджі?

Заправка картриджів – заняття, про яке складають чимало анекдотів. Існує чимало фірм, що роблять гроші на заправці неоригінальних картріджів. Як заправити картридж самому – питання непросте. По-перше, все залежить від фірми і типу картриджа. В заправці картриджів різних виробників є свої нюанси. По-друге, виробники всіляко відстоюють свої оригінальні товари, і в разі самостійної заправки ви втрачаєте гарантію і не можете розраховувати на безкоштовне звернення в сервіс-центр. Як самої заправити картридж, якщо досвіду в такій справі немає?

Порада перша, і, як водиться, найважливіший. Подивіться на фірму і номер свого картриджа і добре їх запам’ятайте. Вам доведеться самостійно підбирати чорнило (або, якщо у вас лазерний принтер, тонер). Як правило, на упаковці заправок перераховані моделі принтерів і номери картриджів, для яких вони підходять. Не слід брати першу-ліпшу заправку – консистенція чорнила може відрізнятися, і в гіршому випадку це призведе до поломки пристрою.

Як заправити струменевий картридж

Отже, у вас є набір для заправки. На жаль, не у всіх з них додається інструкція російською мовою, тому для початку розглянемо, як заправити картридж Canon. Кольорові картриджі бувають двох типів – по одному на кожен колір і картридж, що містить у собі три кольори. Спочатку розглянемо перший варіант. У нашій статті пропонується варіант, який хай і вельми довгий, але у вас буде мінімальний ризик пошкодити сам картридж.

 • Підготуйте для роботи все чорнило необхідних кольорів і шприци. До того, як заправити кольоровий картридж, перевірте, щоб для кожного з кольорів використовувався окремий шприц і фарба спокійно виходила через голку.
 • Дістаньте картридж із принтера і помістіть його на серветку або клейонку наклейкою вгору. Ми бачимо напис “PUSH” і два поглиблення поруч. Нам потрібно те, що ближче до центру. Акуратно зрізаємо наклейку і бачимо кульку. Тепер нам знадобиться розжарена скріпка. Протикаємо нею ця кулька, і у нас є отвір для заливання.
 • Наповніть шприц, виходячи із зазначеної ємності картриджа (як правило, вона вказана на ньому самому, в мілілітрах). Ємність чорних катріджів завжди більше, ніж у кольорових. Затискаємо вихідний отвір знизу картриджа або заклеюємо скотчем.
 • Дуже повільно заливаємо чорнило до появи перших бульбашок на повітряному отворі картриджа (трохи вище, ніж отвір для заливання). Після цієї процедури витираємо картридж і ставимо його на стопку серветок, з нього будуть виходити надлишки чорнила. Отвір для заправки потрібно герметично заклеїти ізоляційною стрічкою. Перевірте, щоб ніде не було слідів чорнила, вихідний отвір краще промокнути.
 • Вставте картриджі назад і за допомогою софта, що додається до вашого принтера, запустіть 2-3 сеансу очищення.
 • Картридж “три в одному” по заправці подібний. Але є і вагомі відмінності в тому, як правильно заправити картридж, якщо в ньому поєднані три види чорнила. При початку заправки він повинен лежати наклейкою вгору. Наклейку потрібно акуратно видалити (її потрібно повернути на місце). Найлегший спосіб – це акуратно зняти верхню кришку картриджа, самі отвори на ньому не настільки великі, щоб туди могла проникнути голка. Дуже повільно вводите необхідні чорнило, виходячи з ємності картриджа. Де який колір, зазначено безпосередньо на наклейці і іноді на самому картриджі. Протріть поверхню серветкою, змоченою в спирті, після чого поверніть наклейку (і кришку, якщо знімали) на місце. Також запустіть цикли очищення.

  Що ж стосується порад, як заправити картридж HP самому, загалом і в цілому, заправка струйников цієї фірми схожа з Canon-картриджами. Але при закачуванні чорнила в чорні картриджі необхідно заклеїти всі вентиляційні отвори, а після заправки потрібно закачати 2-3 кубика повітря шприцом у верхній отвір. Актуально це для моделей DeskJet 4 ** / 5 ** / 6 **.

  На питання про те, як заправити картридж Epson, багато консультантів лише розгублено знизують плечима. А механізм досить простий – дістаєте, заклеюєте виходить отвір скотчем. Якщо на картриджі є отвори, затягнуті плівкою, заправляєте чорнилом через них.
  Якщо таких отворів немає, доведеться виконати їх за допомогою голки або шила. Розклеювати вихідна і герметично заклеюєте заправний отвір. Головний же нюанс заправки полягає ось у чому – для того, щоб заправити картридж Epson, не можна його виймати з принтера більше, ніж на хвилину. Його друковані головки знаходяться безпосередньо в принтері і сохнуть вкрай швидко. Якщо ви не впевнені у своїй прудкості, краще не ризикувати – їх ремонт еквівалентний вартості нового принтера.

  Як заправити лазерний картридж

  Щоб заправити лазерний картридж, потрібно придбати відповідний для нього тонер. Звіряйте вашу модель принтера з вказаною на банці тонера. У багатьох Лазерник є отвір під тонер, за допомогою воронки туди можна акуратно засипати порошок, перед цим видаливши попередній. Якщо ж такого отвору немає – краще віддати картридж фахівцеві. У цьому випадку для того, щоб заправити лазерний картридж, доведеться самостійно його розбирати, а ризик пошкодити його при цьому вельми великий.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.