Як визначити блок живлення?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Як визначити блок живлення?

На даному етапі розвитку сучасної цивілізації, вже просто неможливо уявити життя без комп’ютера. З кожним роком продуктивність сучасних комп’ютерів подвоюється.
Самі комп’ютери стають дедалі потужнішими й потужнішими. Що стосується БП, то ще в 2005 році рідко де зустрічався 400 ватного блока живлення, а в даний момент це самий що ні на є, мінімум. Якщо зараз навіть і в домашні комп’ютери ставлять по 500-600 Вт, то і 1500 ватного блока живлення нікого не здивуєш.

Таким чином, перед тим як почати роботу з комп’ютером, нам просто необхідно знати, який у нього блок живлення. Іноді при виборі комп’ютера люди просто забувають подивитися на блок живлення. І це дуже велика помилка. Тому що саме від нього залежить довговічність і стабільність роботи комп’ютера. Часто через малопотужного блоку живлення комп’ютер сам по собі може вимикатися, зависати або видавати помилку. І найгірше, те, що це може бути чревате наслідками, адже неправильно підібрана потужність блоку живлення призводить до передчасних поломок комплектуючих комп’ютера, які дуже навіть недешеві.

Сам блок живлення є квадратною металевою коробкою з стирчать з неї кабелями. У цю “коробку” подається напруги з розетки, а функція БП – розподілити його далі, по всьому системного блоку.

Як правильно підібрати блок живлення

В першу чергу, нам треба розібратися, чи дійсно комп’ютери стали більше споживати струму і суттєва різниця, в порівнянні з 2005 роком з точки зору енергоспоживання, а також з’ясувати, як визначити блок живлення.

Для початку потрібно внести ясність, комп’ютери умовно поділимо на: побутові (офісні) та ігрові (наворочені). Справа в тому, що саме підвищення продуктивності процесора майже не вплинуло на споживання енергії. У свою чергу і недорогі моделі відеокарт теж мають колишнє споживання. Вінчестери, материнська плата, DVD приводи й інші не настільки важливі дрібниці теж не вибагливі у цьому плані. З цього легко можна зробити висновок, що звичайний комп’ютер не став більше споживати, це як черговий плюс в досягненні нанотехнологій.

А ось з приводу ігрових комп’ютерів, тут інша історія. Якщо, в уже нами згаданому 2005 році, всі думали, що межа досконалості це Атлон і Пентіуми зі споживанням 90Вт, то в сучасному комп’ютерному світі все набагато складніше. Многоядернікі вимагають не менше 150 Вт З відеокартами те ж саме – X800GT і GF6600 брали 50Вт, на відміну від сучасних відеоплат, яким іноді мало буває і 250 Вт

Визначення потужності блоку живлення

Після вищесказаного виникає запитання: як визначити потужність блоку живлення? І як підібрати блок живлення до того чи іншого комп’ютера? Все дуже просто, потрібно:

 • Скласти споживану потужність всіх компонентів системи на он-лайн калькуляторі. Це відеокарта, процесор та інші окремі вузли (зробити це можна за допомогою сайту виробника);
 • Додати до цієї цифри ще 15-20% (це потрібно для того, щоб збільшити запас його ресурсів і дати можливість не працювати весь час на повну потужність)
 • Обрати такий блок живлення і приєднати його до комп’ютера.
 • При виборі блоку живлення потрібно звертати увагу на:

 • пікову потужність;
 • канали підключення;
 • тип підключення (стандартні, модульні, гібридні);
 • виробника (Cooler Master, Antec, OCZ, Zalman, Enermax, Hiper і т.д)
 • Ось це і є основні принципи успішної роботи вашого комп’ютера. Якщо буде правильно по потужності підібраний блок живлення, то і система не вийде з ладу, і дорогі комплектуючі прослужать досить довго. Тепер ви знаєте, як визначити потужність блоку живлення і вам не загрожують дані проблеми.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.