Як прошити материнську плату?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Як прошити материнську плату?

Багато користувачів комп’ютерів і ноутбуків при установці операційної системи на своє домашнє обладнання стикаються з такою проблемою, як повідомлення про те, що жорсткий диск не знайдений. Для вирішення даної проблеми можна скористатися двома варіантами – зробити запис спеціального драйвера на флешку, і при установці операційної системи натиснути на F6, після чого вибрати даний файл. Другий варіант – виконати прошивку bios, тим більше що виробники материнських плат рекомендують час від часу виконувати цю дію. Як прошити материнську плату? Відповідь на це питання ми і спробуємо знайти.

Прошивка Біос на Asus

Перш ніж прошивати мікросхему Біос на будь материнській платі, в тому числі і на Asus, необхідно в обов’язковому порядку провести установку всіх налаштувань по дефолту. Слід знайти «Load Setup Defaults» в меню Exit, після чого натискайте на enter, після чого даний параметр буде застосований. Тепер необхідно зберегти установки. Оскільки на різних материнських платах цей параметр може відрізнятися за назвою, то необхідно бути трохи уважніше, здійснюючи дії з оновлення Біос на материнській платі. Для навігації використовуйте табулятор (кнопка Tab), а також стрілки на клавіатурі.

Оскільки нас цікавить питання, як прошити Біос материнської плати Asus, то необхідно зайти на офіційний сайт виробника за цим посиланням.
На сайті вибираємо продукт, який у нас є – материнську плату або ноутбук, вказуємо модель і серію, підтверджуємо свої дії натисканням клавіші Enter. Після цього, на сайті вам буде запропоновано вибрати одну з декількох операційних систем. Увага! Якщо в списку є та операційка, якою ви користуєтеся в даний момент, вибирайте її. Зайдіть в розділ BIOS, скачайте останню версію прошивки цієї мікросхеми і починайте розпаковувати архів.

Змініть розширення файлу. rom – якщо у вас наприклад він був p4c800b.217, то перейменуйте його на p4c800b.rom. Скачайте утиліту AFUDOS, яка призначена для прошивки мікросхеми BIOS – вона розміщена в розділі Tools сайту ASUS, в розділі «Утиліти БІОС». Тепер скачайте HP USB Flash Disk і виконайте такі дії:

 • Розпакуйте архів HP_USB_Flash_Disk.rar, після чого ви отримаєте файл програми HPUSBFW.EXE, а також папку dos_files з DOS-файлами.
 • Запустіть HPUSBFW.EXE., вставивши флешку в комп’ютер.
 • Тим користувачам, які працюють в операційній системі Windows 7 або Windows Vista, необхідно запустити програму під логіном «адміністратор», для чого клікніть по HPUSBFW.EXE правою кнопкою мишки і вибирайте запуск з правами адміністратора.

  Відзначте галочкою тільки Create a DOS startup Disk, тепер потрібно вибрати using DOS system files located at. Вказуйте шлях до папки dos_files і тисніть на кнопку. Перед початком процесу форматування, програма запитає у вас, чи згодні ви з тим, що вся інформація на флешці буде стерта. Підтвердіть свою згоду. По закінченню форматування, на моніторі з’явиться повідомлення з інформацією про це.

  Перед тим, як прошити материнську плату asus, вам необхідно відкрити завантажувальну флешку, записати на неї програму afudos і саму прошивку мікросхеми Біос, скопірова відповідно файли afudos.exe і p4c800b.rom. Перезавантажуємо своє обладнання. Як тільки на екрані з’явиться перша картинка, тиснемо F2 (якщо ви оновлюєте Біос на ноутбуці) або Del (якщо проводиться оновлення на персональному комп’ютері). Зайдіть на вкладку Boot, поставте на перше місце флешку. Як правило, для цього, необхідно в пунк 1st Boot Device виставити Removable Device, потім натиснути F10 і підтвердити свої дії – зміни в налаштуваннях збережуться.

  Завантаження комп’ютера відбудеться з флеш диска, на чорному екрані з’явиться A: \>. Вам необхідно запустити процес прошивки шляхом написання afudos / ip4c800b.rom і підтвердити свою дію. Після того, як BIOS оновиться, утиліта повертається в DOS, а це означає, що вам необхідно витягти флешку і перезавантажити систему, щоб увійти в меню BIOS. Ця дія необхідно виконати, так як вам потрібно скинути налаштування, повернувши вихідні значення. На цьому робота закінчена.

  Прошивка Біос на Gigabyte

  Перед тим, як прошити материнську плату Gigabyte, необхідно зайти на офіційний сайт Gigabyte, знайти потрібну нам модель материнської плати (на приклад ga-965p-ds3), скачати сам BIOS, а також утиліту, яка виконає прошивку. Після скачування файлів, необхідно їх розпакувати. Програма-прошівальщік – це файл FLASHSPI.exe, Біос знаходиться у файлі 965PDS3.F14. Для запуску програми прошівальщіка з BIOSом, використовуємо bat файл autoexec.bat

  Всі ці три файли копіюємо в одну папку на флешку або на диск. Можна використовувати для копіювання файлів і розділ на жорсткому диску з файловою системою FAT32. Тепер завантажуємо комп’ютер з флешки або іншого, використовуваного нами пристрою – нам необхідно запустити файл autoexec.bat. Після цього дії, на екрані монітора з’явиться віконце, яке пропонує вам зберегти стару версію BIOS. Можливо, ви хочете зробити збереження, а можливо – ні.

  Вся прошивка мікросхеми BIOS відображається на екрані, а по закінченню цієї дії ви повинні будете або самостійно перезавантажити комп’ютер, або обладнання перезавантажиться в автоматичному режимі. Перед тим, як прошити материнську плату Gigabyte, переконайтеся, що з вашим електрикою все в порядку, оскільки в момент перепрошивки, не повинно бути перебоїв з електроенергією.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.