Що таке сокет?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Що таке сокет?

У структурі протоколів зв’язку сокет – це модель кінця мережевого з’єднання. Просто кажучи, сокет – це комбінація 32-х бітного адреси, розбитого на чотири соктета, і номера порту в діапазоні від 0 до 65535, що використовуються для з’єднання комп’ютерів по IP. Наприклад, 196.106.124.30:200.

Що таке сокет процесора

Сокет процесора – це гніздо для приміщення центрального процесора на материнську плату. Використання сокетів полегшує процедуру заміни процесора в ході ремонту або оновлення комп’ютера, тому замість припаювання процесора безпосередньо до материнської плати комп’ютера повсюдно використовуються сокети. Різним процесорам відповідають різні сокети. Основною відмінністю сокетів є: виробник, розмір, наявність пінів та їх кількість. Піни (ніжки) процесора можуть розташовуватися як на сокеті, так і на процесорі, а до сокета опеределения фірми підійде процесор тільки аналогічної фірми-виробника. Так процесор Intel не буде працювати на сокеті виробництва AMD. Також певної моделі (типу) сокета відповідає тільки одна або декілька моделей процесорів, так процесор intel core 2 duo сумісний тільки з сокетом LGA775.

Як дізнатися, який у вас стоїть сокет

Дізнатися тип стоїть у вашому комп’ютері сокета можна двома сопобамі:

 • Подивіться в системних характеристиках вашого комп’ютера, який у вас встановлений процесор. Оскільки кожному процесору відповідає певний тип сокета – ви зможете без праці визначити свій сокет, скориставшись таблицой сумісності, которуюможно знайти в інтернеті.
 • Кожен сокет промаркований виробником. Зніміть радіатор процесора і знайдіть на сокеті маркування, на якій зазначена модель сокета.
 • Низькопрофільний роз’єм процесора

  Низькопрофільні роз’єми використовуються при виробництві мобільних телефонів, комунікаторів і ноутбуків. Вони потрібні для того, щоб зменшити товщину кінцевого продукту.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.