Що таке маршрутизатор?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Що таке маршрутизатор?

Життя без Інтернету в сучасному суспільстві уявити досить важко. І якщо раніше він здобувався за допомогою телефонної мережі, працював досить повільно, а коштував дорого, то зараз все більше звичайних користувачів воліють використовувати wifi мережу. Це швидко, зручно і не сильно б’є по бюджету. Ось тільки для підключення цієї самої мережі потрібно мати маршрутизатор. Що таке маршрутизатор? Спробуємо розібратися.

Що таке wifi маршрутизатор

Маршрутизатором або роутером називається мережеве пристрій, який

 • дозволяє підключатися до Інтернету,
 • веде пересилку даних по комп’ютерам або іншим пристроям, підключеним до нього,
 • сприяє захисту локальної мережі від зовнішніх пристроїв,
 • роздає IP адреси,
 • регулює доступ користувачів до Інтернет-ресурсів.
 • Коротше кажучи, маршрутизатор – це коробка, яка дозволяє всі комп’ютери в радіусі її дії забезпечити доступом в Інтернет.

  Види маршрутизаторів

  Діляться маршрутизатори на апаратні і програмні. Перші призначаються для використання в мережах різного розміру. По суті вони являють собою окремий комп’ютер з власним процесором, програмним забезпеченням і навіть IP адресою. Основною перевагою такого маршрутизатора є його незалежність від будь-якої робочої станції в мережі і велика стійкість до перешкод. Власне саме апаратні маршрутизатори дозволяють користуватися Інтернетом за допомогою мережі wifi.

  Стандартний wifi маршрутизатор являє собою невелике компактне пристрій, що включає в себе апаратний блок, вбудовану антену, блок живлення і шнур. Як правило він оснащений 4 портами підключення, а значить дозволяє зістикувати 4 мережевих устрою. Фактично маршрутизатор здатний з’єднати 2 і більше локальних мережі з різними IP адресами.

  Вартість домашнього маршрутизатора становить 900-1500 рублів, а професійний – від 2500. Налаштувати новенький роутер можна не вдаючись до допомоги фахівців. Досить уважно прочитати інструкцію і витратити трохи свого часу. Втім, якщо така перспектива вас зовсім не радує, налаштувати маршрутизатор допоможе фахівець вашого провайдера: по телефону або прийшовши до вас додому.

  Приємних вам прогулянок по інтернету, але не дозволяйте йому поглинати вас цілком. Удачі!


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.