Для чого потрібна відеокарта?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Для чого потрібна відеокарта?

Якщо заглянути всередину комп’ютера, то ви побачите, що він складається з безлічі невеликих пристроїв, з’єднаних між собою кабелями. Кожне з них, має своє призначення, але, без певних деталей, комп’ютер зможе працювати, а, деякі, є необхідними. Часто, люди задаються питанням, для чого потрібна відеокарта, чи можна, обійтися без неї, і, яка ж, відеокарта потрібна.

Навіщо потрібна відеокарта в комп’ютері

У будь-якому комп’ютері є відеокарта. Вона може бути виконана у вигляді окремого пристрою, що підключається до материнської плати, або, бути вбудованою в неї, і, являти собою, невелику мікросхему. Якщо ви хочете дізнатися, яка карта стоїть у вас, то прочитайте статтю: «Як дізнатися яка відокарта?»

Як випливає з назви цього пристрою, відеокарта відповідає за передачу картинки на ваш монітор. Якщо пояснити принцип її роботи простою мовою, то він такий: на відеокарту надходить цифровий сигнал, який вона обробляє в своєму процесорі, і видає його на монітор. В залежності від параметрів відеокарти, вона, з різною швидкістю, обробляє зображення. Саме тому, для сучасних ігор, так важливо, мати потужну відеокарту, що забезпечує швидку обробку зображень.

Інтегрована відеокарта справляється з цим завданням на порядок повільніше, так як, для обробки цифрового сигналу, вона використовує процесор і оперативну пам’ять комп’ютера, тим самим, сповільнюючи його роботу, в цілому. На відміну від неї, відеокарта, зроблена у вигляді окремої плати, має власну оперативну пам’ять і процесор, і, саме їх, використовує для своєї роботи. Більш того, деякі сучасні моделі відеокарти, можуть надавати свій процесор, і, частина оперативної пам’яті, для обробки інших сигналів комп’ютера, тим самим, «допомагаючи» йому.

Якщо для вас проблема поміняти відеокарту, то стаття: «Як поміняти відеокарту?» вам допоможе.

Вибір відеокарти

Купуючи комп’ютер або ноутбук, обов’язково, зверніть свою увагу на його відеокарту. Звичайно, комп’ютери з інтегрованим відео коштують дешевше, але, різниця, не дуже істотна.

Але, як дізнатися, яка відеокарта потрібна саме вам? Щоб визначити це, ви повинні прикинути, для чого буде використовуватися ваш комп’ютер.

У випадку, якщо комп’ютер призначений для перегляду відео, фотографії, користуватися Інтернетом, а, також, виконувати нескладні офісні завдання, вам, цілком, вистачить інтегрованої відеокарти.
Вона без проблем впорається з цими завданнями, так як, вони не вимагають специфічного відео. Більш того, інтегроване відео дозволяє грати в казуальні, а, також, старі ігри.

Для завзятого геймера, такий варіант абсолютно не підійде, адже сучасні ігри мають приголомшливу графіку, і вимагають наявності хорошої відеокарти. Якщо ви плануєте обробляти на комп’ютері відео або фото, а, також, займатися 3D-моделюванням, вам, також, стане в нагоді потужна відеокарта.

Якщо ви не впевнені в тому, що ж, вам потрібно, краще, візьміть комп’ютер з недорогою відеокартою. Також, не варто забувати про те, що в настільному ПК ви завжди можете замінити відеокарту на ту, яка підійде під ваші завдання. Докладніше дізнатися про вибір відеокарти можна в статті: «Як вибрати відеокарту?»


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.