Для чого потрібна оперативна пам’ять?

Опубликовал admin | Комп'ютери | середа 20 березня 2013 20:41


Для чого потрібна оперативна пам'ять?

Оперативна пам’ять, поряд з пам’яттю накопичувальної (жорсткий диск), є накопичувальними пристроями, і необхідні для зберігання даних. Для чого потрібна оперативна пам’ять? Якщо жорсткий диск використовується для постійного зберігання файлів: музики, фільмів, зображень, то оперативна пам’ять потрібна для тимчасового зберігання даних, які використовуються при роботі комп’ютера процесором. Після виключення комп’ютера, весь вміст оперативної пам’яті видаляється. ОЗУ – оперативно запам’ятовуючий пристрій, так ще позначають даний вид пам’яті.

Види оперативної пам’яті

Основними характеристиками, якими має володіти оперативна пам’ять – це швидкість і швидкість доступу до містяться в ній даними. Розрізняють два види пам’яті: SRAM і DRAM.

DRAM-динамічний вид оперативної пам’яті. Головна перевага доступність і економічність. Переважно встановлена на більшості персональних комп’ютерів і ноутбуків.

SRAM – статична вид оперативної пам’яті. Завдяки особливій реалізації модуля, володіє підвищеною швидкістю в роботі, дозволяючи оперувати великим обсягом даних. До недоліків відносять дорожнечу виробництва.

Організація роботи

Яким чином організована робота, і для чого служить оперативна пам’ять? ОЗУ являє собою окремий модуль, який інтегрується в материнську плату, шляхом розміщення в спеціальному слоті. Володіє набором регістрів, в яких розміщені дані і команди, адресовані центральному процесору. Взаємообмін відбувається через регістри нульового рівня або через кеш.

Що робить оперативна пам’ять? По суті, вона містить дані і команди, оброблювані в поточний момент часу, а також зберігає змінні поточного сеансу ОС. Оперативна система використовує пам’ять у своїй роботі, що дозволяє її реалізувати всі свої функціональні можливості. При переході комп’ютера в сплячий режим, зберігає в собі поточний сеанс.

Розмір модуля оперативної пам’яті

Від об’єму оперативної пам’яті безпосередньо залежить швидкість роботи комп’ютера. Чим більший обсяг модуля ОЗУ, тим швидше функціонують програми: ігри не гальмують, відео обробляється швидше, з’являється можливість використання більшої кількості програм одночасно. Існуючі розміри модулів оперативної пам’яті:

 • 128 MB
 • 256 MB
 • 512 MB
 • 1 GB
 • 2 GB
 • 4 GB
 • 8 GB
 • На даний момент розвитку комп’ютерної техніки та програмного забезпечення оптимальним встановленим розміром ОЗУ буде від 1 до 2 гігабайт оперативної пам’яті.

  Ось ми і розібралися, навіщо потрібна оперативна пам’ять. Залишилося лише привести список найбільш популярних позначень на комп’ютерному жаргоні, що б бути в курсі. ОЗУ комп’ютерники також часто називають такими словами, як: оперативка, пам’ять, мізки.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.