Пост, коли можна їсти рибу?

Опубликовал admin | Їжа та напої | середа 20 березня 2013 20:43


Пост, коли можна їсти рибу?

У православних християн у році 4 пости: Великий (перед Великоднем), Різдвяний (перед Різдвом), Петров (через тиждень після Трійці) і Успенський (через місяць після Петрового посту). Під час усіх постів забороняється куштувати вино, їжу тваринного походження, в тому числі яйця і молочні продукти.

Однак, в деякі дні дозволено їсти рибу. Так що якщо ви вирішили дотримуватися якої-небудь пост, коли можна їсти рибу, ви повинні знати точно, щоб не порушити його.

 • Великий піст. Це найголовніший і строгий з християнських постів. У цей пост рибу дозволяється їсти виключно в свята, тобто в Благовіщення і Вербну неділю, в Лазареву суботу можна також їсти ікру. У ці святкові дні також можна побалувати себе рослинною олією, вином і ікрою.
 • Успенський піст встановлений в пам’ять Діві Марії. У понеділок, середу і п’ятницю покладено виключно сухояденіє, по вівторках і четвергах – варена їжа. Рослинна олія можна тільки по вихідних днях. У цей пост коли можна їсти рибу? Тільки в один єдиний свято Преображення Господнього.
 • Різдвяний піст починається за сорок днів до Різдва. Пост цей також досить строгий, так як по понеділках і середах рекомендується одноразове сухояденіє. Різдвяний піст це єдиний пост, коли можна їсти рибу по суботах і неділях.
 • Петрів піст найбільш лояльний в сенсі харчування. Рибу можна вживати в їжу по вівторках, четвергах і вихідних днях. По непарних робочим дням також можна їсти тільки раз в день і тільки суху їжу.
 • Таким чином, під час постів риба вважається святковим блюдом, і їсти її можна далеко не кожен день, особливо в суворі пости, Великий та Успенський. Але головне, якщо ви вирішили тримати піст по всій строгості, то знайте, що важливіше в пост не те, що їсте або не їсте, адже пост це не дієта. Головне це упокорення свого духу і плоті, очищення їх від скверни, очищення душі.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.