На чому ростуть банани?

Опубликовал admin | Їжа та напої | середа 20 березня 2013 20:43


На чому ростуть банани?

Як би дивно і незвично це не звучало, але факт залишається фактом: бананових дерев-пальм немає. А тоді на чому ростуть банани?

Виявляється, банан – багаторічна трава, яка може досягати довжини до 2-9 метрів, а деякі види – і до 12-15. Особливістю багаторічної трави є те, що після цвітіння і дозрівання надземна частина (листя і стебла) відмирає. Однак корінь банана залишається жити, і через деякий час далі по ньому починає проростати новий стебло, якому рости до зрілості рік. Дозрівши, банан принесе всього одну гроно, але вона буде налічувати в собі до 250-300 плодів. Плоди дикого банана містять в собі великі насіння, а самі банани не дуже солодкі на смак.

Рослина досі зустрічається на своїй батьківщині, в Малайзії і в Південно-Східній Азії. Культивування банана дозволило вивести більш смачні плоди, не містять насіння. Звичайно ж, у цьому випадку бере участь людина, а не запилювачі (летючі миші, птахи, дрібні ссавці).

Від вже існуючого куща висаджуються черешки. Коли рослина починає плодоносити, його підпирають дерев’яними або бамбуковими жердинами, щоб воно не зламалося від ваги плодів. Для кращого збереження плоди покривають брезентом, пластиком, мішковиною або просто сухими старим листям. Зрізають банани зеленими, досягли 75% зрілості. Так їх буде легше транспортувати і вони довше збережуться. А щоб у плодів залишився товарний вигляд, їх обробляють лимонним соком або занурюють у вуглекислу мінеральну воду.

Незабаром банани можуть потрапити на ваш стіл, а ви вже будете знати, що це плід гігантської трави!


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.