Коли садити часник?

Опубликовал admin | Їжа та напої | середа 20 березня 2013 20:43


Коли садити часник?

Часник – невибаглива культура, яку виростити може навіть початківець городник. Всі види часнику діляться на ярові і озимі. Для тих, хто зовсім далекий від агрономії, пояснимо, що розрізняються ці види термінами, коли садити часник, кількістю і квітів зубчиків, наявністю або відсутністю стрілки з насінням і термінами дозрівання цибулин.

Озимий часник

Озимий часник садять наприкінці вересня. Точні терміни залежать від декількох факторів. З моменту посадки до снігу повинно пройти не менше 35-40 днів, щоб він встиг пустити коріння на 10-12 см. Якщо ви проживаєте на півдні Росії, то сніг у вас лягає в середині або в кінці грудня. Бувають роки безсніжні, тоді треба орієнтуватися на середньодобову температуру, вона повинна бути вдень не нижче 0 градусів. Отже, розраховуючи, коли садити часник під зиму, ви повинні відняти місяць і 10 днів від терміну настання холодів. Значить, у південній частині країни часник треба садити в кінці жовтня. Якщо ви живете в середній смузі, то ваш термін – кінець вересня, а якщо ви – північний житель, то садіть часник в середині або навіть на початку вересня.

Такі терміни посадки мають наступні сорти часнику: Алькор, Антоннік, Герман, Добриня, Дубковський, Зубренок, Лекарь, Новосибірський, Підмосковний, репліканта, Широколистий 220, Ювілейний Грибовський. Це спеціальні районовані в середній смузі сорти, які чудово переносять зиму і дають хороший урожай при озимому посіві. Серед них є гострі, напівгострі і солодкі сорти.

На кожній упаковці насіння часнику, які ви купите в магазині, написано, коли садити часник восени. Якщо ви просто берете зубчики у сусідів, то орієнтуйтеся на загальні терміни.

Яровий часник

Ярові сорти садять навесні. Звичайно, урожай ярового часнику менше, але аромат у нього ніжний, яскравий. Отже, зростає від перших листочків до повного дозрівання ярової часник від 110 до 125 днів. Збирати ви будете урожай в серпні-вересні. Отже, можна визначити, коли потрібно садити часник у вашій смузі. На початку квітня можна посадити зубчики, якщо ви живете в південному районі і у вас в цей час вже прогрілася грунт хоча б до +5 градусів. Якщо ви живете в північній частині Росії, то ваш термін – кінець квітня, і ваш сорт часнику – скоростиглий. А найкраще садити часник на півночі під зиму. У середній смузі часник садять в середині квітня.

Ярових сортів часнику не так багато. Це – Аллейскій, Гуллівер, Сочинський 56.

А що ж говорить місячний календар, коли садити часник? Посадочні роботи по часнику треба проводити, коли Місяць в Овні, Стрільці, Козерозі, Скорпіоні. Відкриваєте місячний календар і звіряє наявність сузір’я в ореолі знака Зодіаку. Тоді Ви визначите точно, в який день робити посадку. Ми дали Вам декілька порад про те, коли варто садити часник. Слідуйте їм і зможете виростити у себе хороший урожай якісного часнику.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.