Коли прибирати цибуля?

Опубликовал admin | Їжа та напої | середа 20 березня 2013 20:43


Коли прибирати цибуля?

Цибуля є одним із самих почесних гостей на нашому столі. Жоден інший продукт не зрівняється з цибулею по вітамінної цінності і набору мінеральних речовин. У цій статті ми розповімо про те, коли прибирати цибуля.

Терміни збору ріпчастої цибулі

Як правило, в середній смузі Росії прибирання лука випадає на самий кінець липня, оскільки до цього часу він досягає піку свого зростання, і подальше його перебування на грядці позбавлене всякого сенсу. Крім того, перетримка лука негативно позначиться на подальшому зберіганні.

Зрозуміти, що вже настав час збору врожаю, вам підкажуть полеглі на землю стебла, які вже почали засихати. Якщо цибульне перо ще не полягло на грунт, але, за вашими розрахунками, воно повинно було вже це зробити, тоді необхідно самому провести цю операцію. Поклавши стебла, ви перекриває надходження поживних речовин у цибулини і готуєте їх до подальшого викопування.

Прибирати цибулю в південних областях потрібно на 2-3 тижні раніше, ніж в Середній Росії. Для північних російських регіонів ці терміни відповідно зсуваються в іншу сторону, тобто, на середину серпня.

Коли прибирати цибуля-порей?

Цей вид цибулі відноситься до найбільш поширених овочам, проте в Росії він не отримав такої широкої популярності. Якщо попередньо вирощувати розсаду порею, а потім висаджувати її у парники і на грядки в період з березня і до травня, тоді можна планувати цілорічний збір урожаю на осінь, зиму і весну.

Прибирання багатоярусного лука

Багатоярусний цибуля має найвищу морозостійкість, так як може переносити холоди до -40 * С. Дуже підходить для районів Російської Півночі, Сибіру і Далекого Сходу.

Прибирають такий лук декількома способами. Травень-червень – зрізаються листя, які досягли в довжину 20-25 см., або ж поділяють кущ 3-х річного віку. Частина листя йде в реалізацію, а оставшуюяся частина висаджують на відстані 15 см. один від іншого для вирощування та реалізації на наступний рік. Повітряні цибулини висаджуються для отримання однорічної культури.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.