Де ростуть ананаси?

Опубликовал admin | Їжа та напої | середа 20 березня 2013 20:43


Де ростуть ананаси?

На прилавках магазинів ми ананаси бачимо регулярно, ще частіше ми бачимо їх уже приготовані, консервовані в банках з сиропом. А ось в дикій природі ананас бачити довелось далеко не кожному, тому мало хто знає, де ростуть ананаси. Діти звикли будь-які плоди відносити до дерев і якщо той факт, що кавун – це ягода вони якось засвоїли, то ось те, що ананас – це трава у багатьох в голові не вкладається.

Де ростуть ананаси: країни

Ананас вважається тропічним фруктом, тому люди зазвичай вважають що він, як і інші тропічні плоди, росте на пальмі, але це не так. Деякі діти втім вірять, що ананаси ростуть прямо в магазинах.

Історичною батьківщиною ананаса вважається Південна Америка, там в тропічній зоні поряд з Амазонкою він і був виявлений колонізаторами і потім привезений до Європи як делікатес. З часом ананаси привезли і в інші теплі країни, де він успішно вирощується зараз: на острівних Гаваях і Філіппінах, в Австралії, Мексиці, Бразилії, Африканських країнах та в Індії. У Росії ананаси можна вирощувати хіба що в Краснодарському краї, та й там у теплицях.

Де ростуть ананаси: місця

З географією ми визначилися, а от як і на чому ростуть ананаси все одно незрозуміло, адже пальми і магазини забраковані як варіанти.

Ананас – це багаторічна трав’яниста рослина. З цього випливає, що ананас росте прямо на землі, а плоди у нього з’являються 2-3 рази на рік. Сама рослина нагадує кущик з довгим листям, які утворюють розетку, в його середині спочатку розташовується суцвіття. Суцвіття за формою нагадує колос, а на його вершині знаходиться пучок пріцветкових листя. Після запилення суцвіть перетворюються в зав’язі і безліч таких суцвіть зростається в один плід.

Для того, щоб дозріти ананасу потрібен теплий клімат і сонце. Його листя вкриті товстою твердою шкіркою, а їх площа зменшена за рахунок звуження, так природа зробила щоб ананас міг зберігати свою вологу навіть під палючим сонцем. Сам плід ананаса покритий жорсткими лусками, які і зберігають його сік. Ананас не має насіння і розмножується через кореневу систему.

З країн, де ростуть ананаси, в Росію їх поставляють для продажу. Щоб плід доставити до нас у цілості необхідно йти на хитрощі. Зрілий плід стає більш м’яким, а за рахунок кількості цукру в ньому, можуть початися процеси бродіння соку і в підсумку ананас, якщо і не помнеться, то в їжу точно буде не придатний. Так що постачальники збирають урожай ще недостиглі, дочекавшись поки плід набере вагу і досягне потрібного розміру. За час поки ананаси везуть, вони потихеньку дозрівають, але в магазині все одно можна зіткнутися з зеленим і жорстким ананасом, який полежав занадто недовго після того, як його зірвали. Вага середнього ананаса від 2 до 15 кілограм. Але, оскільки шкірка і серцевина не їстівні, то вага самої м’якоті складе приблизно дві третини від загальної ваги (в залежності від сорту і зрілості). Зрілий ананас можна відрізнити по коричневому кольору колючок, це означає, що він вже набрав все необхідне і буде солодким і м’яким.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.