Що таке управління?

Опубликовал admin | Інтернет | середа 20 березня 2013 20:47


Що таке управління?

Слово “управління” асоціюється у нас з підприємством, виробництвом. І це не випадково. Управління саме по собі не виникає, управляти завжди треба чимось. І це щось повинне містити декілька складових частин, які тільки у взаємодії дадуть можливість отримати кінцевий продукт, затребуваний ринком. Приміром, художник малює картину. Навіщо йому управлінець? Його робота – єдиний неподільний процес. А виробництво автомобілів складається з безлічі міні-процесів, кожен з них не має сенсу сам по собі, але разом, коли їх грамотно з’єднають в один і координують всі дії воєдино, то в результаті вийде хороший автомобіль. Це дуже просте пояснення, що таке управління. Наукове визначення набагато складніше, воно містить багато функціональних складових: діяльність суб’єкта, його проходження поставленому завданню, спрямоване на її досягнення.

Система управління

Щоб зрозуміти, що таке система управління, треба уявити велике підприємство. У ньому є вертикаль управління і його горизонталь. Вертикаль – директор, заступник директора, начальник служби, начальник відділу, начальник бригади. Горизонталь – генеральний директор, директор з виробництва, директор з персоналу, директор по хоз.часті, директор з постачання, директор з продажу. Взаємодія вертикалі і горизонталі управління є складною системою, яка повинна чітко працювати, щоб підсилювати виробничий процес, а не гальмувати його. Для цього є свої інструменти, як штатний розклад, схема взаємодії служб, посадові інструкції.

Контур управління

Розглянувши принцип конкуру управління, можна легко зрозуміти, для чого потрібно керування. Перший етап контуру – постановка чіткої мети. Вона повинна мати конкретне вираження в тоннах, рублях, а також обмежена чіткими термінами. Другий етап – планування. Керівник повинен скласти чіткий план дій, щоб підприємство випливало йому. Після цього йде третій етап – постійний контроль за виробництвом і проміжними підсумками процесу. Від цього етапу багато що залежить. Ми можемо піти далі до третього етапу, якщо все йде добре. А якщо в ході робіт виявляються недоліки, то треба повернутися в процес планування і скласти нові плани, щоб йти до визначеної мети іншим шляхом.
І четвертий заключний етап контуру управління – підведення підсумків і постановка нової мети в залежності від підсумків виконання першої. Отже, з усього цього випливає, що управління необхідно, щоб процес рухався за планом в кінцеву точку процесу, при постійному спостереженні за правильністю шляху. Знаючи ці чотири етапи управління, можна чітко уявити, чим займається керівник на роботі. Він ставить завдання, складає плани, контролює виробничі показники, вживає заходів у разі неправильних дій, і знову ставить нові завдання.

Структура управління

Керівник сам визначає, яким буде управління на підприємстві. Для цього він повинен добре знати, що таке структура управління. Це свого роду пристрій, ієрархія підприємства. На чолі завжди стоїть перша особа компанії. Потім всі співробітники, це лінійна структура. При функціональній структурі директору підкоряються безпосередньо керівники напрямків. Між ними встановлюються необхідні зв’язки, за їх підтриманням так само стежить керівник.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.