Що таке цінності?

Опубликовал admin | Інтернет | середа 20 березня 2013 20:47


Що таке цінності?

Кожна культурна і освічена людина знає, що представляє особливу цінність, як в його житті, так і в житті суспільства в цілому. Слово “цінність” схоже на поняття “ціна”. У багатьох людей виникають такі асоціації: цінність – це те, що має будь-яку ціну.
Тому навіть дитині не треба пояснювати, що таке цінності в житті людини.

Якості цінностей

Будь цінність має кілька якостей, які роблять її дійсно такий. Це важливість, користь, значимість якого предмета. Чим вони більші, тим вище її цінність. Наприклад, візьмемо просту ложку. Якщо вона зроблена не з срібла, то вона має менше матеріальної цінності. Але без ложки ви не зможете з’їсти суп, тому вона має велику цінність під час обіду. Звідси ми робимо висновок, що цінність прив’язана до ситуації, часом і місцем. Щоб було зрозуміліше, що означає цінність в залежності від місцевості, розглянемо просту воду. На березі великої ріки її цінність мала, тому що її дуже багато. А в пустелі цінність води колосально підвищується!

Культурні цінності

Культурні цінності так само мають дуже сильну прив’язку до місцевості, точніше, до країни, в якій вони народилися. Тому, кожна держава точно визначає своїми законодавчими актами, що таке культурні цінності, що до них відноситься, як вони можуть виставлятися, продаватися та інше. До культурних цінностей відносяться твори мистецтва, архітектури і скульптури. Так само сюди відносять предмети старовини, старожитності, поезії, літератури, живопису, та інші. Культурною цінністю є навіть будь-яка наука та її досягнення. Міркуючи про те, що відноситься до цінностей, не можна не відзначити явища, які існують дуже короткий час – спектаклі, вистави, шоу, хореографія і балет, а так само кіно, мультиплікація. Пояснити, що таке цінності культури можна ще таким чином. Все, що створено для духовного розвитку людини, є культурна цінність. Приміром, ікони створювалися для духовного просвітництва. Вони, навіть сучасні, мають велику культурну цінність. Книги Пушкіна завжди будуть представляти культурну цінність. А як бути з книгами авторів, які з’являються на полицях магазинів і через місяць про них забувають навіть ці самі полиці? Вони ніколи не будуть становити ніякої цінності.

Матеріальні цінності

Простому обивателю дуже добре зрозуміло, що таке матеріальні цінності. Це все те, що належить певній людині. Пам’ятайте в “Іван Васильович змінює професію”? “Куртка замшеве – три, магнітофон імпортний – три”. Ось це – матеріальні цінності Шпака. У кожного вони свої. Квартира, машина, все, що куплено всередині квартири, одяг, взуття, все це відноситься до матеріальних цінностей людини. До державним матеріальним цінностям можна зарахувати заводи, фабрики, будівлі, корисні копалини, що видобуваються в надрах державної землі. А що ж таке – сама земля, вода, річки, моря, луки, ліси, копалини? Це – природні ресурси, які теж відносяться до матеріальних.

Духовні цінності

Особливу важливість для людини, як для особистості, представляють духовні цінності. Це добро, любов, співчуття, самопожертву, пошану, віра в краще, а так само в Бога для віруючих, – все це духовні цінності, без яких людина не може жити. Вони приводять його в гармонійні стосунки з оточуючими, надають сенс його життя. Жодній живій істоті більше не зрозуміти, що таке духовні цінності. Це найпрекрасніше, що є у людини. Ті, хто позбавлений їх, виявляються в кінці кінців або на лаві підсудних або ізгоями суспільства.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.