Що таке фольклор?

Опубликовал admin | Інтернет | середа 20 березня 2013 20:47


Що таке фольклор?

Російська мова так сильно перемішаний зі словами іноземного походження, що молодому поколінню важко відрізнити справжню природу слова. Ми часто чуємо знайомі слова і дуже рідко замислюємося про їх сенс. Наприклад, скільки разів Ви запитували себе, що таке фольклор?

Визначення

Насправді «folklore» це суто англійське слово і в перекладі означає «народна мудрість». У зміст цього поняття вкладається творчість народу (як окремих його представників, так і цілих колективів), яке характеризує спосіб життя, традиції, цінності та ідеали. Фольклор є виразом народної самосвідомості, побутує в масах і засобом поширення цієї думки.

Види фольклору

Поширюватися цьому народному самосвідомості допомагають види фольклору, які тісно пов’язані з мистецтвом. В основному з поезією, тому що більша частина народної творчості – усна. Це пісні, билини і думи, балади і частівки. Казки, епоси і обрядові голосіння. Анекдоти, прислів’я та приказки. Широко представлений фольклор у танці, архітектурі і декоративно-прикладному мистецтві. Жанри в фольклорі відрізняються і за способом виконання (соло, хор, колектив майстрів). Також поширене розподіл фольклору за професійними та соціальним напрямкам (студентський, армійський фольклор, творчість ямщиків і бурлак).

Але мистецтво далеко не все, що відноситься до фольклору. Це ще й наука. Народні твори древніх часів допомагають дослідникам історії та етнографії по крупицях сюжетів або текстів добувати нові факти.

Фольклор не тільки сягає своїм корінням глибоко в давнину, але і продовжує розвиватися, вдосконалюватися і еволюціонувати в сучасності.
Проте є види фольклору, які продуктивні (анекдоти, приказки, частівки і дитячий фольклор), та непродуктивні (билини, обрядові пісні). Ці жанри практично не затребувані.

«Народна мудрість» кожного народу унікальна, що обумовлено неповторністю історії, культури та звичаїв.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.