Що означає слово йога?

Опубликовал admin | Інтернет | середа 20 березня 2013 20:47


Що означає слово йога?

Йога – це те, що відбувається з індійської культури поняття, що реалізовується багатьма фізичними, психічними і духовними практиками, які відображають різні напрямки буддизму та індуїзму і націлені на управління фізіологічними і психічними функціями нашого організму. Мета даних практик – досягнення людиною піднесеного психічного і духовного стану. Більш вузький зміст йоги – це ортодоксальна школа (одна з шести) індуїстської філософії. Вихідною метою йоги вважається зміна онтологічного статусу індивідуума в світі. Але що означає слово «йога»?

Поняття

Витоки слова слід шукати в санскритському корені йудж або Йоджі, що має безліч смислових значень: «союз», «гармонія», «зв’язок», «єднання», «з’єднання», «приборкання», «вправа», «упряж» . Перша згадка слова «йога» зустрічається в найдавнішій зі збережених пам’яток індійської писемності – «Ріг-веде».

Філософія

Філософія індуїзму розглядає йогу як викладену в «Йога-сутрах» Патанджалі систему раджа-йоги, яка тісно пов’язана з головними принципами санкхьі. Поза межами Індії поняття «йога» асоціюється головним чином з асанамі (фізичними вправами) хатха-йоги, які душевного і духовного аспектів вчення не відображають. Практикуючого і вивчає йогу людини називають йогом або йогом.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.