Що є організацією?

Опубликовал admin | Інтернет | середа 20 березня 2013 20:47


Що є організацією?

Ринкові відносини давно мають місце бути, а людей так і хвилює, що з себе представляє організація.
Що це таке, які види організація існують. Давайте розберемося. Слово “організація” можна класифікувати по-різному. Наприклад, організація свята, проекту, консиліуму. Але мова в статті піде про організацію, як підприємстві або як ресурсі. Отже, що є організацією? Організація це як правило спільнота людей. В обов’язковому порядку присутній керівник проекту і відповідно він управляє колективом і планує діяльність. Людина в організації представляє із себе активний ресурс. Якщо організація входить до складу більш великого об’єднання або холдингу, то вона відповідно для нього є ресурсом. Організація виникла, з виникненням держави. Ви не замислювалися над тим, що людина це частина організацій. Все своє життя в соціумі ми спілкуємося в бюджетній системі. У ній величезна кількість організацій різних видів. Що це означає? Те, що ми будь-який папірець змушені оформляти в певній організації, входити до її складу, бути її членами. Ми народ, є по суті частиною організацій.

Що означає організація?

По суті, організація виконує дві функції: заходи, дії. Підсумком цих функцій є: отримання результату, досягнення ефективності, створення оптимальних умов, підвищення продуктивності, поліпшення якості наданих послуг. Основним принципом організації є зменшення витрат по досягненню мети. Види організацій: комерційні організації та некомерційні організації.

Що таке діяльність організації?

Комерційні організації – це підприємства. Що таке некомерційна організація? Некомерційні організації це установи, фонди, громадські та релігійні об’єднання. Чому їх відмінності? Підприємство – це, в першу чергу, виробнича система, яка займається нарощуємо оборотів і виробничих потужностей, з метою отримання прибутку. Підприємство – об’єкт права. Підприємство належить організації (юридичній особі). Підприємство є майновий комплекс. А що є організація? Організація – це суб’єкт або юридична особа. Організація це група людей, колектив, на чолі з керівником, що здійснюють головним чином планування. Прикладами організації можуть послужити Клуби, Музеї, Товариства і тд.

Відмінності організацій один від одного

Кожна організація індивідуальна, унікальна і тд, є основні види відмінностей організацій між собою: розміри організації, структура організацій, кількісний склад організацій, характер переслідуваних цілей, особливості поведінки в процесі досягнення цілей. За своєю формою організації поділяються на: громаду, корпорацію і асоціація. За формою власності організації поділяються на: приватні, державні, муніципальні та громадські. Що таке громадська організація? Це недержавне добровільне об’єднання громадян. Основа це спільні інтереси і цілі.

Часті питання про організації

 • Підприємства та установи це різновиди організацій? Так підприємства і установи є різновидами організацій.
 • Як створюються підприємства – різновиди організацій? Підприємства створюються в організаційно-правових формах.
 • В яких організаційно-правових формах створюються підприємства? Муніципальні підприємства, державні підприємства, унітарні підприємства, повне товариство, виробничий кооператив, товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство
 • Які існують найпоширеніші невиробничі організації? Державні, громадські, культурні, військові, спортивні, релігійні, злочинні, фінансові піраміди і бандитські формування.
 • Що є організацією? Що можна їй назвати? Діяльність для створення, об’єднання, підтримки і контролю процесів необхідних для підготовки та створення об’єкта.
 • Як ще класифікують організації?

  Політичні організації, релігійні організації, економічні організації, спортивні організації, військові організації, наукові організації, міжнародні організації, біологічні організації. Що таке соціальна організація? Соціальна організація це група, яка виникла з соціальної потреби і являє собою упорядкований спосіб спільної діяльності. Які цілі організацій? Бізнес організації – прибуток, рентабельність, продуктивність. Некомерційні організації-надання послуг при бюджетних обмеженнях.

  Які характеристики у цілей організацій?

  Конкретність, короткостроковість, довгостроковість, досяжність, взаємопов’язаність, результативність, прибутковість. Через які функції здійснюється досягнення цілей в організації? Управління, організація, планування, мотивація, контроль, координація. Які функції фінансів організації? Розподільна, стимулююча, контрольна. Які принципи організації фінансів існують? Господарська самостійність, самофінансування, матеріальна зацікавленість, забезпечення фінансовими резервами, фінансове планування та комерційний розрахунок.

  Отже, тепер ми знаємо, що є організацією та можемо сформулювати такий висновок: ми живемо в соціумі і нам необхідні соціальні, політичні, комерційні організації. Ми схильні і залежні від них! У кожної організації є певна мета, засіб досягнення і результативність, а також своя аудиторія і енергія. Все це необхідно щоб зосередитися і планувати своє існування не поза організацій як таких, а саме всередині їх!


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.