Хто такий дилер?

Опубликовал admin | Інтернет | середа 20 березня 2013 20:47


Хто такий дилер?

Дилер на ринку цінних паперів та дилер в магазині – це дві абсолютно різні людини, в принципі, як і дві різні професії. Дилер на ринку цінних паперів – це професіонал своєї справи, учасник самого ринку паперів, людина, що знає і здійснює різні операції з цінними паперами, при цьому робить це він особисто від себе і за свої особисті кошти. Дилер, як розповсюджувач або продавець – це людина, яка купує велику партію продукції оптом і продає її потім в мережах роздрібної торгівлі. Тому, слід розмежовувати поняття, що таке дилер.

Існує два види ліцензій та дозволів на ведення дилерської діяльності:

 • операції, вироблені з державними цінними паперами
 • операції, вироблені з корпоративними цінними паперами
 • Чим займається дилер

  Трохи розібравшись з поняттям дилера, необхідно зрозуміти, що робить дилер і чим він займається. Для гарантії виконання всіх угод, дилер повинен мати власний капітал, величина якого, а точніше, його мінімальне значення, встановлюється різними законодавчими та правовими актами. Крім дилерської діяльності дилер може одночасно вести і брокерську діяльність.

  Дилер бере на себе відповідальність за котируванням цінних паперів, він також формує ліквідність фондового ринку. Дилер називає суспільні котирування, а також може повідомити інші умови, які необхідні для укладення договору купівлі-продажу. Наприклад, кількість цінних паперів, які підлягають купівлі або продажу, термін дії названих цін та інші необхідні умови. Інший учасник ринку, побачивши та оцінивши пропозиції й умови угоди, укладає договір з дилером на його умовах, які вже були оголошені. В обов’язки дилера входить виконання цього правочину в найкоротші терміни. Якщо дилер відмовився від укладання угоди на умовах другого учасника ринку, то за умовами дилера йому, у відповідності з позовними приписами, можуть пред’явити рахунок про відшкодування збитків, які понесли клієнти.

  Обов’язки дилера

 • Дилер повинен діяти тільки в інтересах клієнта.
 • Забезпечити кращі умови для своїх клієнтів для проведення успішних угод.
 • Довести і вчасно поінформувати клієнтів з усією необхідною інформацією про стан ринку, стан емітентів, а також про ризики та попиті або пропозиції на окремі види цінних паперів.
 • Строго стежити і не допускати ніяких маніпуляцій, і не надавати помилкової інформації.
 • При сумісництві дилера і брокера, дилер зобов’язаний, в першу чергу, укласти угоди, які доручили йому клієнти.
 • Тепер Ви знаєте, хто такий дилер. Напевно, кожна людина сучасного суспільства повинен це знати.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.