Які банки приймають монети?

Опубликовал admin | Фінанси | середа 20 березня 2013 20:24


Які банки приймають монети?

Всі банки зобов’язані приймати всі монети, які випускають Російські монетні двори. За Вказівкою Банку Росії від 26 грудня 2006 року кожне відділення будь-якого банку прийме у вас монету, що знаходиться в обігу як для обміну (при її пошкодженні), так і для оплати чого-небудь. Головна умова при прийомі монети – відсутність ознак підробки. А вм’ятини, подряпини допускаються. Навіть якщо в монеті дірка, а частина її залита кислотою або інший агресивним середовищем, якщо колір її змінений до невпізнання, монету у вас приймуть в будь-якому банку. Але якщо на монеті у зв’язку з пошкодженням не видно її номінал, то її не візьмуть до обміну. Також не приймаються монети, що вийшли з обігу. Які монети ще можна принести в банк? Маніпуляцій з монетами існує безліч, розглянемо найпопулярніші.

Типи монет

В кінці 2011 року у багатьох жителів Росії виникло питання – які банки приймають монети. Сталося це тому, що в цей час «СКБ-банк» оголосив, що бере 1,2 і 5 рублеві монети, випущені Санкт-Петербурзьким монетним двором у 2003 році до 300-річчя міста на Неві. Ці монети стали так високо коштувати, тому що їх було випущено всього 15 тисяч штук. Експерти стверджують, що це дуже мало. Тому люди по всій країні вивуджують ці монети і здають в «СКБ». Маркетологи розгадали плани банку. Виявляється, на торгах у нумізматів 1 рублева така монета коштує 9-13 тисяч, 2 рублева – 12-15, а 5 рублева – 5-7 тисяч рублів. Якщо банк придбав у населення по 5 тисяч рублів, то, продавши їх на аукціоні, залишиться з непоганої прибутком! І, крім того, по всій країні пройшла прекрасна рекламна акція, яка має резонанс до сьогоднішнього дня.

Інвестиційні монети

Якщо ви стали власником інвестиційної монети, ви також можете її продати, причому того ж банку. Інвестиційні монети ви можете побачити в будь-якому банку. Вони вкладені в пластикові прозорі чохли, а потім в подарункові футляри. Фахівці стверджують, що це відмінне вкладення грошей, тому що дорогоцінні метали весь час зростають у ціні. Які банки приймають такі монети? Багато. Наприклад, Майстер-банк приймає монету «Історія грошового обігу» по 14 тисяч рублів, срібний «Червонець» Уралтрансбанк у вас забере за 2 тисячі рублів.

Монети євро

Так, монети євро-центів багато банків не беруть, в умовах їх роботи це обмовляється: продаж і покупка тільки банкнот, і ніяк не монет. Але в Москві є термінали, які обміняють центи на рублі, наприклад, поряд з Павелецькому вокзалі. Але курс такого обміну вам дуже не сподобається. Так що найоптимальніше рішення – витратити монети в Європі в наступну поїздку.

Сучасні монети, цінуючи банками

На спеціалізованих сайтах щодня розміщується інформація про те, які і якого року монети приймає банк. 10 листопада 2012 монета «Леопард» гідністю 100 рублів купувалася Санкт-Петербурзьким відділенням Ощадбанку за 27800 рублів. Та ж монета, але в 50 рублів, купувалася тим же Ощад і Генбанком за 14300. Срібні 3 рублі, випущені в 2011 році, з написом «60-я річниця Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» (докладніше читайте тут) купувалися в цей день чотирма банками (Автоваз, Крайінвест, Заріччя, Россельхозбанк) по 10 рублів за монету. На особистому сайті майже кожного банку існують спеціальні розділи, присвячені цьому виду банківської діяльності.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.