Як розрахувати відсотки по кредиту?

Опубликовал admin | Фінанси | середа 20 березня 2013 20:24


Як розрахувати відсотки по кредиту?

У сучасній економіці кредити набувають все більшої популярності. Дійсно, навіщо збирати на майбутню покупку, якщо можна придбати товар вже зараз і платити за те, чим користуєшся? Зручність очевидно, але питання вигоди і економії залишається відкритим. У цій статті ми розповімо, як розрахувати відсотки по кредиту і якими взагалі бувають кредити.

Як правило, всі кредитні платежі поділяють на два види: диференційованість і ануїтетні. У разі диференційованих платежів, розмір виплат зменшується в міру скорочення боргу. А при ануїтетних платежах, всі виплати відбуваються в рівному розмірі на всьому протязі кредитного періоду. Дуже часто позичальники не можуть самі вибрати схеми платежу – вони пропонуються банком, вибору в таких випадках немає. Ануїтетна схема поширена ширше, найчастіше використовується саме вона.

Спробуємо самі порахувати, які відсотки нам доведеться виплатити по нашому кредитом. Припустимо, ми беремо в банку 1 мільйон рублів на один рік зі ставкою по кредиту в 15%. Розрахуємо платежі, грунтуючись тільки на математиці. Загальна вартість нашого кредиту складе 1,15 млн. руб., А щомісячний платіж виходить, дорівнює 95833,33 рублям. Здавалося б, все просто і зрозуміло. Тепер застосуємо наші знання фінансової сфери. Спочатку розрахуємо відсотки за диференційованою схемою платежів. При цій схемі ви повинні будете платити банку 1/12 частина від взятої в борг суми і 1/12 від набігли 15%. Виходить, що в перший місяць платіж буде складати 95833, 33 рубля (збігається з нашими розрахунками вище), а потім він буде знижуватися – адже з суми боргу вже буде віднімемо перша виплата. В останній місяць нам доведеться заплатити всього лише 84375,00 руб. За весь рік ми заплатимо 1081250,00, переплата складе 81250 рублів. При ануїтетні платежі щомісячна виплата складе 90258,31 руб., Але за рік ми переплатимо 83099,75 рублів. При таких сумах різниця здається невеликою, але якщо ми збільшимо період виплат, то вона буде зростати. Так, наприклад, при періоді виплат в 5 років переплата за ануїтетною схемою складе 427395,8 руб., А при диференційованій – 381250. Очевидно, що чим вище сума і строк платежу, тим менше вигідні ануїтетні платежі.

Автоматизація підрахунків

Звичайно, проводити такі розрахунки самостійно таки складно, є ризик заплутатися і помилитися. Тому були створені спеціальні кредитні калькулятори, які чудово автоматизують цей труд. Треба всього лише вказати тип платежу, відсотки, термін і розмір кредиту. І ви отримаєте готову схему виплат! Такі калькулятори можна знайти за адресами: Як розрахувати відсотки по кредиту правильно, зручно і швидко і Розрахунок щомісячного платежу по кредиту, але ви можете знайти той, який буде зручний саме вам.

Сподіваємося, що ця стаття показала, як розрахувати відсотки по кредиту – це та правда зовсім не складно! Тепер ви можете зробити попередні підрахунки без звернення до банку, що дозволяє заощадити час.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.