Як купити квартиру?

Опубликовал admin | Фінанси | середа 20 березня 2013 20:24


Як купити квартиру?

Які способи покупки квартири існують? Як вигідно купити квартиру? Як оформити купівлю квартири? Саме це питання хвилюють людину, що зважився на купівлю нової квартири. У цій статті ми постараємося грамотно відповісти на дані питання.

Як купити квартиру

Як можна купити квартиру
Іпотека

Більшість банків по всій Росії пропонують індивідуальні іпотечні програми, спрямовані на придбання житла. У наш час цей спосіб покупки квартири є найпопулярнішим. Однак не варто поспішати, вибираючи банк для оформлення іпотеки. Для початку уважно вивчіть умови, які пропонує кожен банк, і зупиніть свій вибір на більш підходящої для вас програмі.

Пайове будівництво

При укладенні договору про вашу участь у пайовому будівництві, не варто забувати про безліч правил:

 • Обов’язково ознайомтеся з оригіналом договору про оренду ділянки під новобудовою, правом власності на нього та дозволом на будівництво.
 • Бажано вивчити проектну документацію на будівництво
 • Пам’ятайте, що гроші за свою частку платити краще через банк, а не касу забудовника. Банк дає додаткові гарантії і так отримати відрахування за під?% B
  Eходному податку буде набагато простіше
 • Якщо від імені забудовника житло продає інша фірма, простежте всю послідовність переуступки прав на житло
 • Подбайте про те, щоб у договорі було вказано термін, до якого будинок має бути зданий, а також переконайтеся в існуванні штрафних санкцій за невиконання терміну. Крім того в договорі варто чітко обговорити всі питання про обробку квартири.
 • Попередній договір

  Після того, як законодавство про пайове будівництво запеклим, виникла схема попереднього договору. Замість договору про участь у пайовому будівництві укладається попередній договір про купівлю продажу квартири. У договорі йдеться про те, що надалі забудовник і громадянин укладуть договір купівлі продажу квартири, коли вона буде побудована. Однак такий договір не захистить від того, що компанія відмовиться від укладення основного договору і просто поверне гроші.

  Житлово-будівельні кооперативи

  ЖБК є найпоширенішою схемою в обході закону про пайове будівництво. За більшістю ЖБК стоїть фірма-забудовник, для якої житлово-будівельні кооператив фактично є відділом продажів. Дана схема досить життєздатна і по більшій частині схожа з житловими кооперативами радянського зразка. Людина вносить суму в розмірі вартості квартири (вартість значно нижче ринкової ціни), і при закінченні будівництва отримує абсолютно нову квартиру.

  Інші способи придбання квартири

  Для того, щоб поліпшити свої житлові умови, ви можете скористатися програмою реабілітації старого житла. Існують й інші житлові схеми, наприклад, покупка квартири через придбання паїв житлових ПІФів або різні програми кредитування забудовників.

  Як правильно купити квартиру
  Перевіряйте документи

  Перевірка документів, які підтверджують власність на квартиру та договору купівлі продажу – це перше, що необхідно зробити!

  Для початку зажадайте продавця надати вам документи, на підставі яких він отримав право власності. Наприклад, документи купівлі продажу, свідоцтва про дарування або право на спадщину, які вступили в законну силу.

  Потім попросіть продавця видати вам розширену виписку з ЕГРП, завдяки якій ви зможете ознайомитися з історією всіх угод, укладених з квартирою.

  Не забудьте перевірити справжність паспорта продавця і переконайтеся в тому, що він не є пацієнтом психоневрологічного або наркологічного диспансеру. У випадку, якщо договір купівлі-продажу підписується представником власника за дорученням, упевніться в тому, що довіреність не сфальсифікована.

  Договір повинен містити докладну інформацію про продавця та покупця (ПІБ, повні паспортні дані). Для того, щоб переконатися в дійсності паспорта продавця скористайтеся офіційним сайтом Федеральної Міграційної служби. Обов’язково перевірте правильність вказаної адреси квартири, її характеристики, ціни, порядку оплати та терміну передачі. Якщо в процесі оформлення договору у вас виникли проблеми, зверніться до юриста.

  Організуйте зустріч з власником квартири

  Зустріч з власником необхідна в ситуації, якщо продавець діє за дорученням. Так ви упевнитися в тому, що власник дійсно має намір продати квартиру і продавець не є шахраєм.

  Оцініть стан квартири і навколишнє середовище

  Зверніть увагу на вигляд з вікна, чи немає поблизу шкідливого виробництва. Вдень подивіться на розташування сонця.

  У квартирі перевірте, щоб електропроводка, сантехніка, вікна і двері були в повній справності.

  Приділіть особливу увагу фінансовій стороні питання

  Існують різні способи передачі грошей: з рук в руки, через депозитарний осередок, безготівковий спосіб через кредитну картку, банківський переказ. Але не всі способи зручні, якщо справа стосується угоди з нерухомістю.

  Найнадійнішим способом передачі грошей є банківська комірка. Умови доступу до комірки мають бути зазначені в договорі про її оренду. У такому випадку продавець отримує доступ до осередку тільки при пред’явленні зареєстрованого договору купівлі-продажу квартири. Це дозволяє заощадити час і головне убезпечити процес передачі грошей.

  Отримайте податкове вирахування

  Після того, як угода буде зареєстрована, ви отримаєте право повернути частину грошей, тобто майнове відрахування. Але це правило діє за тієї умови, що вартість нерухомості не досягає 2 млн. рублів. Держава повертає 13% від всієї суми покупки. Якщо ціна нерухомості перевищує 2 млн. рублів, то держава поверне вам 13% від 2 млн. рублів, тобто 260 тис. рублів.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.