Що таке дебетова карта?

Опубликовал admin | Фінанси | середа 20 березня 2013 20:24


Що таке дебетова карта?

Банківскі дебетові карти набувають все більшої популярності. Їх можна назвати гаманцем, лише гаманцем електронним. У ньому можна зберігати кошти в необмеженій кількості. І можна бути впевненими в тому, що такі гроші не порвуться, і ніхто їх у вас не витягне. Давайте дізнаємося докладніше, що таке дебетова картка і де її можна застосовувати.

Детальніше про дебетової картки

Пластикова картка, що є іменним платіжним документом, який видається банком своїм вкладникам для можливості безготівкової оплати ними послуг і товарів, називається дебетовою карткою. У момент оплати з рахунку власника картки грошові кошти знімаються негайно.

Зовні такі карти нічим не відрізняються від кредитних. Розраховуватися дебетовими картами можна як готівкою. При оплаті товарів і послуг такою картою, вами витрачаються гроші з вашого особистого банківського рахунку.

У будь-якому комерційному банку в наш час проводиться обслуговування дебетових карт. Баланс на таких картах повинен бути завжди позитивним, тобто витратити грошей більше, ніж є на картці, можна. Це відрізняє дебетові карти від кредитних.

Дебетові карти з відсотками

Багатьма банками зараз пропонуються картки з нарахуванням відсотків на грошові кошти, які на ній знаходяться. Деякі банки вимагають, щоб на рахунку була обумовлена сума, яка потрібна для нарахування відсотка. Деякі роблять їх нарахування з абсолютно будь-якого залишку. Вам напевно доводилося чути назву «Карта-скарбничка» або «дохідна карта» – це і є дебетова картка з нарахуванням відсотків.

Відмінність карт дебетових і кредитних

Дебет – це віднімання. Всякий раз, коли відбувається оплата товарів за допомогою дебетової картки, із залишків коштів, наявних на банківському рахунку, віднімають суму цієї оплати.
Витрачати можна по цій карті тільки в межах того залишку коштів, який є на рахунку в банку. Іншими словами, це швидка банківська операція, яка здійснюється між торговою точкою і вашим особистим рахунком.

Кредит – це кошти, взяті в позику в банку. Користуватися коштами, отриманими за допомогою банківського кредиту, можна, але необхідно пам’ятати, що банку доведеться виплатити відсотки та комісії за користування позиковими коштами, якщо вся сума кредиту не буде оплачена в термін до моменту закінчення пільгового періоду, наданого банком.

Де використовувати карти

Дебетові карти стали необхідним атрибутом життя багатьох людей. Вони використовуються в безлічі різних сфер. Це і різні сервісні служби, торгові мережі, ресторани, готелі, АЗС, оплата різних послуг в Інтернеті та інше.

Досить широка мережа банкоматів забезпечує можливість переведення в разі необхідності, засобів, а також дозволяє робити оплату комунальних платежів, поповнювати рахунки телефонного зв’язку та переказувати грошові кошти на інші рахунки.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.