Що позначають цифри на банківській картці?

Опубликовал admin | Фінанси | середа 20 березня 2013 20:24


Що позначають цифри на банківській картці?

У багатьох з нас у кошику лежить банківська карта, на якій можна помітити великий ряд цифр. На перший погляд може здатися, що це випадкова послідовність не пов’язаних між собою цифр. Але це далеко не так. Цікаво чи вам дізнатися, що позначають цифри на банківській картці, який сенс вони містять в собі? Тоді вперед за розшифровкою!

Значення цифр банківської картки

Що позначають цифри на банківській картці? Подивіться на великий ряд цифр на банківській карті, зупиніть погляд на першій з них. Одна вона позначає сферу діяльності компанії, яка випустила карту, попросту це ідентифікатор галузі промисловості.

 • 1, 2 – авіакомпанії
 • 3 – туризм, розваги
 • 4, 5 – фінансові організації, банки
 • 6 – торгівля, банківська сфера
 • 7 – нафтові компанії
 • 8 – телекомунікації
 • 9 – державні структури.
 • А тепер відлічите 6 перших цифр номера банківської картки. Це кількість цифр називають БІН банку, по-іншому – банківський ідентифікатор (не переплутайте з БИК, див що таке БІК). Простими словами, знаючи цей номер, ви зможете обчислити платіжну систему, що випустила цю карту. Наведемо приклад, карта VISA завжди буде починатися з цифри 4, Mastercard – з цифри 5, а Maestro – з 3, 5, 6.

  Що означає сьома цифра на банківській картці? З неї починається номер рахунку конкретної людини, тобто, володаря карти. Номер рахунку закінчується на передостанній цифрі. Цей набір цифр теж не випадковий, але розібратися в ньому складніше, адже він може містити в собі дані про філію банку, про валютні карти, про наявність чіпа.

  І, нарешті, остання цифра в номері банківської карти! Її також називають перевірочним числом. І тут теж немає ніякої випадковості! Тут працює певний математичний алгоритм. Виконуються якісь комбінації з попередніми цифрами коду, і виходить у підсумку ця цифра.

  Перевірка на справжність

  Справжність або те, чи діє карта, зможе визначити будь-яка людина. Слід помножити всі непарні цифри номера на 2. При отриманні двозначних чисел в результаті множення, складіть складові числа між собою для отримання однозначного. Тепер необхідно скласти всі цифри. Порахуйте суму парних чисел номери і додайте до отриманого числа. Якщо результат кратний 10, значить, ваша банківська карта діюча.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.