Чи брати кредит?

Опубликовал admin | Фінанси | середа 20 березня 2013 20:24


Чи брати кредит?

Брати кредит кожного змушують свої індивідуальні життєві складнощі. Для когось кредит – це можливість отримати необхідну для відкриття власного бізнесу суму коштів, для когось – це спосіб подовше протримати свою справу на плаву. Кредити достатньо давно і міцно увійшли в наше життя. Тому, на сьогоднішній день, важко уявити собі звичайного, середньостатистичного людини, не скористався, хоч раз в житті, пов’язаними з кредитуванням послугами, якого з банків. Минулі часи залишили свій відбиток на мисленні людини. В результаті цього, незважаючи на те, що пройшло досить багато часу, позики з боку банку до цих пір залишаються в уявленні людей чимось неймовірно важким. На ділі ж, сьогодні банки оформляють кредити досить легко і для будь-яких цілей. Саме це стає причиною виникаючого все частіше питання – чи можна брати кредит, коли вся елементарність процесу наштовхує на роздуми про його рентабельності. У результаті всього цього, суспільство ділиться на 2 половини, перша з яких вважає життя “у борг” недоцільною, а друга з легкістю користується такого роду послугами банків. Причому обидві думки досить логічні і правдоподібні за певних умов.

Нерідко оформлення кредиту здійснюється спонтанно. У таких випадках, людині не приходить в голову думка про те, що важливо прочитати всі пункти договору про надання кредиту банком. Однак, навіть вивчивши цей документ, більшості досить складно не заплутатися в термінології і правильно визначитися з тим, чи брати кредит або утриматися. На думку фінансових експертів, користуватися кредитом в тому випадку, коли ви не маєте вільної сумою грошей в розмірі двох-трьох заробітних плат недоцільно. Пояснюється така позиція досить просто – чи вигідно брати кредит, якщо ви не впевнені в тому, що в разі неприємності не зможете оптимізувати рівень своїх фінансів? Звичайно ж, ні. Враховувати ймовірність того, що ви можете потрапити в аварію, захворіти або втратити роботу необхідно завжди. Будь-яка з цих ситуацій не тільки похитне ваше фінансове становище, але й може повністю позбавити вас стабільного доходу. У тому випадку, якщо на вас “висить” кредит ситуація стає неприємніше подвійно. А штрафні санкції з боку банку і зовсім затьмарять загальну картину.

До питання про те, чи варто брати кредит, слід підходити з розумом, зважуючи всі факти “за” і “проти”. Звичайно, трапляється, що кредит – єдиний шанс одержати необхідні кошти. Якщо і ви зіткнулися з цим, то не забувайте, що кредит являє собою офіційно підтверджену домовленість між двома особами. Одним з них є кредитор, а другим, відповідно, позичальник. Як і будь-який інший договір, кредитний припускає визначені права й обов’язки для обох сторін. Кредитор зобов’язаний надати позичальнику гроші, і має право отримати їх назад у відповідності з обумовленими умовами. В обов’язки позичальника ж входить своєчасне повернення коштів з відсотками. Тут і полягає кілька несподіваних моментів, про які кредитор міг не повідомити вам відразу:

 • кредит надається в безготівковій формі, завантажуючись на кредитну картку
 • практично всі операції обкладаються окремими відсотками
 • висновок готівкових коштів вимагає оплати певної комісії
 • регулярні платежі припускають також відсотки за сервіс і страховку
 • Однак і це не все. Часом банк може накласти штраф на позичальника лише за те, що останній вирішив погасити кредит раніше обумовленого терміну. Така дія з боку позичальника може розцінюватися, як порушення загальної схеми та умов договору. Безглуздо, але факт. Також не варто забувати і про строки погашення кредиту. Надходження коштів на банківський рахунок вимагає часу, тому, мимоволі запізнившись по термінах, ви можете зіткнутися з черговими неприємностями, причому не зі своєї вини. Найкраще робити щомісячний внесок за пару днів до терміну. Обов’язково звертайте увагу на текст, написаний дрібними буквами, і просите співробітника банку підрахувати загальну кількість коштів з урахуванням платежів, тому в деяких випадках, величина накрутки може здивувати будь-кого.

  В цілому, залишається лише нагадати про відомому прислів’ї, яка свідчить про те, наскільки важливо сім разів відміряти перед тим, як відрізати один раз.
  Не забувайте про те, що в деяких випадках, дійсно, виявляється вигідніше почекати кілька років з якою-небудь покупкою, поки ви самостійно не накопичите необхідну для придбання суму грошей, ніж вдаватися до послуг будь-якого, навіть самого перевіреного банку.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.