Чи брати іпотеку?

Опубликовал admin | Фінанси | середа 20 березня 2013 20:24


Чи брати іпотеку?

Сьогодні перед багатьма молодими сім’ями через нестачу житлової площі встає найпоширеніший сучасний питання: чи брати іпотеку на купівлю квартири. Давайте спочатку розглянемо, що, власне кажучи, являє собою ця сама іпотека, а потім поговоримо про те, наскільки це вигідно в Росії на сьогоднішній день, і зробимо висновки про доцільність її оформлення.

Що таке іпотека

Іпотека – по суті, це запорука, про це говорить навіть оригінальне значення цього давньогрецького слова (???????, вимовляється приблизно як / хюпотхеке /), яке в перекладі й означає «заставу». Таким чином, іпотечний кредит видається під заставу нерухомості або землі. Якщо позичальник виявиться неспроможним і не зможе виплачувати суму та відсотки за цим кредитом, кредитор має право забрати заставлене майно у власність. Крім того, до моменту виплати останнього внеску позичальник не має право продавати або обмінювати нерухомість, під яку було взято кредит.

Чи вигідно брати іпотеку

Скажемо відразу: у нас в Росії немає. Не слухайте тих, хто активно схиляє населення користуватися іпотечними програмами. Просто подумайте про строки виплати та про загальну суму. Досить зробити невеликий розрахунок і зрозуміти, що для того, щоб виплатити всю вартість іпотечного кредиту (а тільки після цього квартира перейде у вашу власність без всяких обмежень), вам доведеться заплатити за відсотками ще приблизно 1,5-2 вартості вашого житла. Тобто, купуючи в кредит одну квартиру, ви насправді оплачуєте практично три. Я не жартую. Адже при ставці навіть 12-15% річних, виплати по іпотеці збільшуються в середньому на 120-150 тисяч євро (!). Зверніть, будь ласка, на це увагу. У вас є зайві 5 мільйонів рублів? Навіть якщо б у мене були, я ні за що не став би користуватися таким кредитом.
Переплатити за житло протягом 5-10 років 500 тисяч рублів – це одне, але 4-5 мільйонів – вибачте. Ті, хто бере іпотеку на таких умовах, звичайно, про це не замислюються, оскільки їх приваблює цифра 12-15% річних. Але ці 12-15% за 10 років перетворюються в 120-150% – просто помножте на 10 і ви побачите різницю.

Чи варто брати іпотеку

Вирішувати, звичайно, вам, але така нерозумна витрата коштів, на мій погляд, доцільна тільки в одному випадку, якщо питання власного житла стоїть настільки гостро, що ви готові переплатити скільки завгодно, лише б його дістати. Таким чином, на питання, чи можна брати іпотеку, ми відповімо: так, можна, якщо ви готові переплатити за житло в кращому випадку ще півтори його вартості. Якщо ж після прочитання нашої статті ваш розум взяв гору над бажаннями, радимо розглянути інші можливості з придбання житла. Для цього потрібно, щоб якась сума була відкладена заздалегідь (і чим вона буде більше, тим краще). Гроші, що залишилися можна зайняти або взяти в кредит, але ні в якому разі не під іпотеку. Звичайно, кращим варіантом буде зробити кілька позик у друзів і хороших знайомих, які можуть їх вам надати на умовах значної відстрочки, і поступово виплачувати їх. Кредит під помірні відсотки теж підійде, тільки оформити його потрібно не як іпотечний. Розумію, що іноді житлове питання постає особливо гостро, але в більшості випадків це все ж не привід втягувати себе в 10-річну кабалу на умовах, що диктуються безсовісними грабіжниками.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.