Як цвітуть кактуси?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Як цвітуть кактуси?

Зовсім недавно багато хто з нас були введені в оману, думаючи, що кактуси або гинуть відразу після цвітіння, або не цвітуть зовсім. Але закони збереження роду ніхто не відміняв, ці рослини щорічно цвітуть, плодоносять і розмножуються. Отже, коли і як цвітуть кактуси?

Особливості цвітіння кактусів

Серед величезної видової різноманітності любителі кактусів підбирають рослини таким чином, що ті цвітуть безперервно протягом року, змінюючи один одного. Квіти кактусів розкриваються в будь-який час дня і ночі. Ночецвети виблискують білим забарвленням в тропічній оксамитової темряві. Цією забарвленням вони залучають для запилення нічних метеликів. У ночецветов квіти набагато крупніше, ніж квіти денних кактусів, щоб у темряві їх можна було помітити швидше. Для квіток більшості кактусів-ночецветов характерний сильний і приємний аромат. Колір і запах є «маяками» для нічних запилювачів.

У знаменитої «цариці ночі» (повзучий кактус селеніцереус грандіфлорус) квіти більше 20 см в діаметрі. Зовнішні листочки чашечки мають жовто-золотисте забарвлення, а внутрішні золотисто-білий колір.

Кожен вид кактуса має свою тривалість цвітіння. У ехінопсіси і селеніцереус квіти розпускаються тільки на одну ніч, на 2-3 дні розпускаються Ребуціі, у Ехіноцереусов квітка може протриматися і тиждень, закриваючись на ніч і розкриваючись до обіду.

Як доглядати за квітучими кактусами

Літній догляд за розпустився рослиною відрізняється від зимового. Якщо взимку досить поливати рослину 1-2 рази на місяць, то влітку 4-5. Так як в цей час року дуже швидко висихає земля в горщику, та й квітка вимагає підвищеної витрати вологи. Крім поливу 2 рази на місяць грунт необхідно удобрювати, щоб рослина набралося сил перед цвітінням. І обов’язково тримати його на свіжому повітрі. При дотриманні цих простих правил кактус краще росте й цвіте.

В інший час року дієте таким чином:

 • взимку кактуси необхідно утримувати в прохолоді (+5 – +10 o С), поливати, трохи збризкуючи землю не частіше 1 разу на місяць;
 • навесні збільште полив і температуру навколишнього повітря;
 • повертайте рослину до сонця.
 • Як змусити цвісти кактус

  Якщо ваш кактус вперто не бажає цвісти, тоді йому можна зробити щеплення – на зріз нецветущем кактуса пересідає держак від квітучої рослини.

  Наприклад, від рясно квітучого епіфіллюм відрізати держак завдовжки 5 см, загострити його з двох боків навскоси. Зі стебла нецветущем Пейреску зрізати верхівку. Сам стебло надрізати навпіл глибиною в 1,5 см для збігу поверхні зрізів.

  Найбільш вдала щеплення – зимова, яка краще виходить з молодими рослинами, вирощеними з відростків або сіянців.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.