Як розмножити виноград?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Як розмножити виноград?

Ті люди, хто тільки починає займатися садівництвом, нерідко задаються питанням про те, як розмножити виноград. Нові рослини винограду можна одержати з насіння, щепленням, відводками або живцями. Розмножувати виноград насінням і щепленням досить складно. Тому починаючим садівникам рекомендується вирощувати саджанці винограду відводки або живцями.

Як розмножити виноград відводки

Ранньою весною виберіть міцну виноградну лозу. Поряд з кущем викопайте канавку і на її дно насипте суміш перегною із землею. У цю канавку укладіть лозу, не відокремлюючи її від материнської рослини. Присипте її землею.
Для того щоб лоза добре лежала в канавці її прикріплюють до землі дротом. Лозу слід регулярно поливати й підгодовувати мінеральними добривами.

Восени нові рослини відокремлюють від батьківського куща і пересаджують на постійне місце. На наступний рік, отримані таким способом саджанці винограду, вже починають плодоносити.

Як розмножити виноград живцями

Восени, після того як з виноградного куща опаде все листя, нарізають живці довжиною від 60 до 80 см. отримані живці зберігають загорнувши в поліетиленовий пакет або плівку в підвалі або холодильнику (температура зберігання від 0 до + 5 градусів).

На початку березня дістаньте черешки і зріжте їх почорнілі краї. Поставте їх у балон з водою. Після того, як повністю мине загроза заморозків, посадіть живці винограду на постійне місце. До цього часу вони зазвичай вже встигають дати коріння і тому добре приживаються.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.