Як розмножувати троянди?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Як розмножувати троянди?

Якщо Ви тільки початківець садівник-любитель, то цілком можливо, що розмноження того чи іншого рослини для Вас ще загадка. Навіть серед шанувальників воістину королівської троянди, напевно знайдуться ті, хто не знає як її розмножувати. Спробуємо розібратися, як правильно розмножувати троянди, щоб Ваше рослина не загинула і дало здорове потомство.

Як розмножувати троянди: способи та поради

Розмноження діленням куща

Найбільш частий і простий спосіб – поділ кущів. Рекомендовано, щоб така пересадка припадала на кінець квітня – початок травня. До того, но розпустяться бруньки, слід відокремити від куща потрібну частину. Пошкоджені і дуже довге коріння відрізати, на кущі залишити 3-5 бруньок. Коріння вмочити в гнійно-глиняну суміш і після висадити в грунт на його вже постійне місце.

Розмноження троянди відводками

Другий варіант – розмноження троянди відводками. Для цього Ваше рослина повинна бути не молодше 1-2 років, мати відгалуження в області кореневої шийки. Виберіть потрібний втечу і зробіть кільцеві надрізи там, де плануєте коріння майбутнього нового кущика. Викопайте поряд з цим втечею ямку і укладіть туди обраний пагін, пріщепнув до землі дротом. Присипте землею. Верхній кінець втечі прив’яжіть до кілочка. Слідкуйте за відводки в продовж літа, не допускайте пересихання. До осені втечу повинен вкоренитися. Замовити краще залишити на цьому ж місці, а вже навесні відокремити рослину від материнського, і дати йому своє місце, акуратно відкопавши і пересадивши.

Розмноження троянди живцями

Тепер поговоримо, як розмножити троянди живцями. Робити це краще на початку літа. Важливий при цьому правильний вибір черешка. Для розмноження він не повинен бути занадто здеревілим, але і не дуже зеленими. Ось з серединки такого втечі (верхівку треба відрізати) нарізаються черешки. Вони повинні мати 2-3 міжвузля, довжина їх близько 7-8 см, як правило, з кількома листочками. Верхній зріз повинен бути прямим, на відстані приблизно 1 см від верхньої бруньки. Нижній зріз – косою, робиться прямо під брунькою.

Висаджувати живці слід в сонячне місце в родючий, досить пухкий грунт на глибину 2-3 см. Важливо зауважити, що живці садять під нахилом, практично горизонтально. Добре ущільніть грунт навколо черешка. Уникайте прямого сонця, забезпечте маленьким нащадкам захист. Живці висаджують в маленькі теплички для збереження вологості.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.