Що росте в тіні?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Що росте в тіні?

На будь-якому дачній ділянці завжди є ділянки з хорошим сонцем, а є й тіньові. Як показує практика, рослини, які люблять сонце, в тіні робляться тонкими і тягнуться вгору. На них не буває багато квіток і плодів. Тому важливо знати, що росте в тіні, які рослини почувають себе там комфортно і не страждають від відсутності сонця.

Трави і квіти

В тіні великих і старих дерев найкраще себе почувають трав’янисті рослини, є в їх числі і квітучі. Це, наприклад, очиток, арізема, оман, копитень європейський. Так само до таких можна віднести і практично всі види купени. Якщо грунт в тіні добре зволожена, то можна посіяти насінням Анемона дібровна, герань, примулу, морозник, клопогон, астильбу, волжанку і хости. Не лякайтеся, що не знаєте таких назв, вони практично всі акліматизовані під умови середньої смуги. А якщо у вас і не садять небудь рослина, то сміливо можете це зробити, тому що трав’янисті рослини легко пристосовуються до певних умов клімату. Коли будете вибирати рослини, що ростуть в тіні, не забудьте про папороті! Вони приголомшливо красиві і невибагливі. Згадайте – щитовник, чістоус, страуснік. Ви ніколи не пошкодуєте, що зробили такий вибір!

А як прекрасні квіти, що ростуть в тіні! Найкрасивіші – це різноманітні барвінки. Вони зроблять прекрасною будь-яку клумбу.

Овочі в тіні

У тіні відмінно ростуть і овочі. Якщо під деревом влаштувати грядку з огірками, або посіяти кабачки, навіть гарбуза, то поливати їх доведеться набагато рідше, тому що в тіні волога не так швидко випаровується, і плодоносити вони будуть набагато довше. Дуже хороший виростає в тіні цибулю, і ріпка й севок. Так само в тіні добре плодоносять ті культури, які використовуються в якості зелені, це салат, петрушка, кріп.

Чагарники

Складно назвати дерева, що ростуть у тіні, вони, як правило, навпаки, є джерелами тіні. Але ось чагарники відчувають себе в тіні чудово. Дачники кажуть, що в тіні гарні врожаї дають малина й агрус, ожина. Так само хороша виходить ягода калини і чорноплідної горобини. Всі ягоди виходять дуже ароматними, тільки дозрівають трохи пізніше тих, що ростуть на сонці.

Кімнатні рослини

Будинку тіні набагато більше, ніж на дачі. А так хочеться прикрасити квартиру зеленню, та й корисно це дуже. Тому зараз досліджуємо, які кімнатні квіти, що ростуть в тіні, можна з успіхом виростити в звичайній міській квартирі.

Абсолютно невибаглива в домашніх умовах аглаонема з строкатими листочками. Вона росте повільно, так що пересаджувати її будете раз на три роки. Поливати часто не треба, краще обприскувати. І ні в якому разі не виставляйте її на сонце! Ще більш невибаглива аспірідістра. Пересаджувати зовсім не треба, ні поливати, ні обприскувати часто не треба!

А ось асплениум не любить, коли до нього доторкається рука людини, листя відразу в’януть. Але В тіні так само почуває себе чудово. Гелксіна схожа на мох, у неї дуже ніжні дрібні листочки. Її садять в якості настилу у великі горщики. Так само прекрасна і сансевієрія. Її ще знають, як «щучий хвіст» або «тещин язик». Вона не тільки любить тінь, але ще й чистить повітря. А поливати її взагалі треба тільки влітку. Сциндапсус вас порадує, якщо вам треба задекорувати стіну або стара шафа. Цей плющ швидко освоїть весь вільний простір і стане справжньою прикрасою вашої кімнати. Якщо ви задумали розвести кімнатні рослини, що ростуть в тіні, то вам треба особливу увагу звернути на драцену. Її краса укупі з невибагливістю робить її просто знахідкою для квітникарів. Обов’язково придивіться до драцену! Так само можна посадити вдома в тіні папороті, плющ, Толмен, фатсию, карликовий фікус, фатсхедера і фіттонія.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.