Пуансетія, як доглядати?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Пуансетія, як доглядати?

Пуансетія (Poinsettia Euphorbia pulcherrima) родом з Мексики і Центральної Америки. У народі Пуансетію називають різдвяною або Віфлеємської зіркою. Таке незвичайне назву квітка отримав завдяки своїм приквітками, які нагадують зірки, а час цвітіння пуансетії збігається з різдвяними святами. Цвіте Віфлеємська зірка маленькими непоказними жовто-зеленими квіточками, але цінується квітка за красу своїх прицветников мають листки яскраво червоного, жовтого або білого кольору. Строкаті листки створюють помітний контраст із темними зеленими листами пуансетії.

Вічнозелений чагарник пуансетії може досягати висоти до 1,5 метра. Стебла стоять прямо і практично не гілкуються. Листя, що покривають стебла, мають великий розмір і загострюються на верхівці. Яскраві приквітки також великого розміру. Яскравий колір призначений для залучення обпилювачів у вигляді комах і птахів.

Після цвітіння рослини приквітки стають блідими й обпадають. Цей процес триває близько двох місяців.

Також, як і інші рослини сімейства молочайних, пуансетія отруйна. Тому будь-які дії пов’язані з обрізанням або пересадкою квітки необхідно проводити в рукавичках. Слідкуйте за тим, щоб сік квітки не потрапив в очі або на слизову. Саме з цієї причини пуансетія повинна бути ізольована від дітей. Крім загальних відомостей необхідно знати, як доглядати за квіткою пуансетія.

Поради: пуансетія, як доглядати

Освітлення

Пуансетія не любить прямі промені сонця. Якщо ви збираєтеся тримати рослину на своєму балконі, помістіть його в місце, захищене від вітру. З настанням осені необхідно скоротити світловий день пуансетії. З кінця вересня варто щодня накривати рослину коробкою так, щоб світловий день квітки дорівнював 10 годинам. Якщо проігнорувати це правило, пуансетія зацвіте не в переддень Різдва, а пізніше.

У зимовий час пуансетія добре почуває себе на теплому світлому підвіконні. Після цвітіння квітка необхідно помістити в темне і прохолодне місце на півтора місяці.

Полив

У літній час полив повинен бути рясним в поєднанні з регулярним обприскуванням теплою водою. З настанням холодів полив варто скоротити. Взимку рослина потребує помірному поливанні, а після цвітіння в рідкісній щоб уникнути пересушування земляної грудки.

Землесуміш

землесуміш для пуансетії повинна складатися з перегною, листової землі, торфу і піску.

Підживлення

Підгодовувати рослину за допомогою мінеральних і органічних добрив необхідно влітку два рази на місяць. Підживлення припиняється після цвітіння, а потім поновлюється через пару тижнів услід за весняної пересадкою.

Обрізка

Обрізати пагони покладено в весняний час після періоду спокою. Пагони повинні бути зрізані наполовину. Поливати теплою водою.

Пересадка

Квітка пересаджують навесні після того, як обрізані пагони почнуть свій ріст.

Розмноження

Розмноження пуансетії відбувається за допомогою живцювання. Для живцювання зі свіжих весняних пагонів потрібно зрізати живці довжиною 8 см. Необхідно, щоб на черешку було хоча б чотири листочка. Потім обрізані черешки поміщають у теплу воду на 10 хвилин, після чого їх встромляють в склад з піску і торфу. Грунт, в якій поміщено живці, обприскують, а рослини покривають плівкою, регулярно провітрюючи.

Пам’ятайте, що живці потрібно не поливати, а обприскувати. Зберігати краще в затіненому і теплому місці. Через місяць укорінені рослинки висаджують в горщик. Забезпечте черешкам хороший дренаж для того, щоб уникнути надлишку води біля коріння. Через пару тижнів живці прищипують.

Як правильно доглядати за Пуансетія: проблеми догляду

Шкідники

Павутинний кліщик, щитівка і борошнистий червець є одними з найпоширеніших шкідників.
Для того, щоб позбутися від них, необхідно провести змив шкідників за допомогою губки і мильного розчину, а також обмити рослина під душем, затягнувши горщик герметичній плівкою. Таку процедуру повторювати щотижня до повного зникнення шкідників.

Гниє коріння

Надлишок води біля коріння може призвести до їх гниття. Для вирішення цієї проблеми необхідно виливати воду з піддону після поливання рослини.

Опіки на листках

Для того, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на листя пуансетії, переставте її в затінене місце.

Листя квітки жовтіють і обпадають

Зверніть увагу на сильні перепади температури в приміщенні, можливо рослина доведеться переставити в інше місце.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.