Орхідея відцвіла: що робити?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Орхідея відцвіла: що робити?

v Відео – “Орхідея відцвіла, що робити”

Кому доводилося хоч раз у житті бачити цвітіння орхідеї, навряд чи вдалося залишитися байдужим. На практиці орхідея цвіте не часто. Тому потрібно знати, як за нею доглядати, щоб домагатися цвітіння. Якщо орхідея відцвіла, що робити надалі, залежатиме від того, як веде себе сама рослина. При дотриманні всіх рекомендацій, трепетному ставленні і ніжною турботі про квітку, воно буде дуже довго радувати своїм цвітінням.

Особливості орхідеї

Нечасте цвітіння орхідеї може бути пов’язано з неправильним доглядом:

 • малий полив,
 • зміст в пластикових горщиках,
 • брак світла.
 • Через своє походження ця рослина любить на повну силу дихати. Орхідеї – це епіфіти, які звикли до произрастанию на іншому об’єкті. У зв’язку з цим, для їх активного цвітіння, обов’язковою умовою є рух повітря навколо їх коренів.

  Продавці продають орхідею за високою ціною саме в момент її цвітіння. А в домашніх умовах рослина швидко відцвітає, листя жовтіє, і воно починає зморщуватися. Якщо ставитися до цього як до природній поведінці квітки, то незабаром в горщику замість нього залишиться висохлий відросток. Для того щоб цього уникнути, потрібно уважно вивчати умови зростання цього чудесного рослини і вносити коректування в свій догляд за ним.

  Ну а, якщо все-таки сталося так, що орхідея відцвіла, що робити далі? А далі необхідно, насамперед, подбати про пересадку. Поки орхідея цвіла, чіпати її не можна було ні в якому разі, потрібно було просто насолоджуватися нею. А ось коли цветонос позбавлений від бутонів, можна змінювати місце проживання рослини. Необхідно підготувати всі заздалегідь. У відповідальний момент пересадку треба виробляти, даючи на рослину мінімальне навантаження.

  Якщо сталося так, що орхідея перестала цвісти навесні, то краще її все ж не чіпати. Квітконіс може ще доставити радість, і нові бутони з’являться. З пересадкою краще почекати до літа.

  Пересадка рослини

  Якщо все ж стало зрозуміло, що орхідея відцвіла, що робити, щоб її правильно пересадити, розберемося далі.

  Квітконіс обрізається

  У випадку якщо він засох сам, обрізання не буде потрібно. Якщо ж він продовжує своє зростання вгору, краще його зрізати. Зробити це потрібно приблизно на 1,5 см вище нирок. Інакше він буде витягувати всі поживні речовини, і гальмувати зростання орхідеї і нове цвітіння.

  Виймається з старого горщика

  Грунт рясно змочується, і рослина виймається разом з корінням. Потрібно максимально акуратно видалити мох, якщо він виявиться при коренях. Якщо корінці заплуталися, їх ні в якому разі не можна розпрямляти, інакше зламаються.

  Обрізаються зайві корені

  Необхідно обрізати стерильними ножицями всі згнилі, засохлі або почорнілі корінці.

  Підготувати суміш, призначену для орхідей

  Грунт для них рекомендується створювати з декількох інгредієнтів: деревного вугілля, соснової кори, пінопласту і листової землі. Після цього суміш потрібно прожарити, для того щоб знищити всі личинок шкідників. На дно горщика покласти дренаж з цегляної крихти, глиняних черепків і гранітного щебеню.

  Деякі особливості пересадки

  Рослину потрібно акуратно встановити в спеціальний горщик, який має широке дренажний отвір, щоб вода йшла з легкістю і не затримувалася. Далі між країнами і з боків потрібно засипати суміш до звичного для рослини рівня. Закріплювати орхідею не потрібно, достатньо надати їй невелику стійкість. Через якийсь час рослина розправить коріння самостійно, проросте в субстрат і закріпиться за дно горщика.

  Подальший догляд за рослиною

  Догляд потрібно такий же, як і до завершення цвітіння. Рослині необхідне хороше освітлення, підтримання необхідного рівня вологості. Обов’язково потрібно стежити за тим, щоб не було шкідників.

  Якщо пересадка з дотриманням всіх правил робилася недавно, то яке припинилося цвітіння буде сигналом до обрізку орхідеї. Її відсутність може привести до гальмування появи нових квітконосів.

  Ми поговорили про те, як доглядати за орхідеєю. У житті цієї рослини бувають різні періоди. Зі статті ми дізналися, у випадку, якщо орхідея відцвіла, що робити. Відео про те, як правильно пересадити рослину можна знайти в інтернеті.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.