Коли обрізати полуницю?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Коли обрізати полуницю?

Полуниця – всіма улюблена ягода, яка вирощується багатьма городниками. При будь-якому розмірі ділянки для цієї рослини завжди знайдеться місце. Звичайно, щоб отримати смачні і великі ягоди, потрібно навчитися правильно доглядати за полуницею. Дуже важливе питання про те, коли обрізати полуницю.

Обрізати полуницю потрібно два рази. Коли з’являться перші вуса, треба обрізати їх та зменшити кількість квітконосів до двох, трьох. При цьому ягоди будуть смачніше і крупніше, адже рослина направить свою силу на їх розвиток. Другий раз обрізку роблять після закінчення плодоношення.

Обрізати чи полуницю?

Сьогодні існують протилежні думки з приводу користі і шкоди від обрізки полуниці. Не варто дотримуватися крайнощів – обрізати повністю або не обрізати зовсім. Як і коли обрізати полуницю, потрібно дивитися по регіону вирощування. Від цього залежать умови розвитку рослини і, відповідно, догляд за ним.

Полуниця сама намагається позбутися непотрібних листів приблизно через два місяці життя аркуша. Якщо допомогти рослині вчасно і без зайвого завзяття, то користі буде більше, ніж можливої шкоди. Адже з ділянки видаляються накопичені в листі хвороби та інші шкідливі речовини, рослина отримує стимул до омолодження. Омолодження відбувається за рахунок пробудження сплячих бруньок на коренях і кореневищах, стимульованих обрізанням. На рослині формуються нові молоді розетки і коріння, які забезпечують стабільний урожай. Але обрізати полуницю потрібно так, щоб не пошкодити центральну частину і не видалити листя, які ще потрібні рослині. Відновлюючи їх, полуниця витратить дорогоцінні сили й час. Краще обрізати тільки листя, залишаючи стебла.

Гарантія врожаю полуниці

Після обрізки потрібно стежити, щоб грядка була вологою. Добре ще удобрити (можна золою), посадити сидерати в міжряддях, наприклад, овес. Овес формує для полуниці сприятливі умови росту, додатково затримує сніг і є їжею мікроорганізмів після ушкодження його морозом. Можна внести мінеральні добрива. Щоб полуниця дала хороший врожай, в зиму вона повинна піти сформованим кущем з відрослими листям. Тому на питання про те, чи потрібно обрізати полуницю восени, можна відповісти наступним чином. Кущ повинен встигнути сформуватися. Обрізку прийнято виробляти до 20 липня, максимум, до середини серпня. При пізньому обрізанні нирки можуть не встигнути розвинутись. Визначальним тут є регіон вирощування. Оновлена полуниця з сильною листям легко перенесе зимівлю. Навесні видаляються лише пошкоджені зимівлею листя.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.