Чому жовтіє цибулю?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Чому жовтіє цибулю?

Ваш цибуля придбав нездоровий вигляд і почав жовтіти? Це неспроста. Перш ніж боротися з цибулевої хворобою, необхідно дізнатися, чому жовтіє цибулю. Про це ми і розповімо Вам трохи нижче.

Чому жовтіє цибуля на грядці

Основною причиною нездорової жовтизни лука є діяльність двох шкідників – цибулевої мухи і цибульного скритнохоботніка. Щоб успішно з ними боротися, треба якомога більше дізнатися про їхні звички та спосіб життя.

Цибульна муха

Вона здатна вражати не тільки цибулю, але і часник, шніт-цибулю і цибулю-батун. Як вона виглядає? Ця комаха жовтувато-сірого кольору з темною смугою посередині, довжина тіла досягає 6-7 мм., Крила прозорі. Схожа на муху кімнатну. Її личинки мають білуватий відтінок, червоподібні і можуть досягати 10 мм. в зростанні.

Пупар (інакше – лялечка) цієї мухи зимує на глибині 10-20 см., зазвичай там, де ріс цибулю. Яйця муха відкладає по 5-10 штук на грунт близько рослини. Самі яйця розвиваються протягом тижня. Личинки, які утворюються після цього, атакують цибулину з боку донця. Таким чином, в цибулині з’являється порожнина, в якій здатні жити і харчуватися до 15 личинок цибулевої мухи. Через пару-трійку тижнів виникають нові особини. Так, за літо може змінитися 1-2 покоління цибулевих мух.

Цибульний скритнохоботнік

Здатний вражати цибулю наступних видів: шнитт, батун і ріпчасту. Цибульний скритнохоботнік – жук чорного кольору з безліччю світлих лусочок на спинці. У довжину він досягає до 2-2.5 мм. Ноги і надкрила коричневі, є тонка головотрубка і світла смуга вздовж шва надкрила. Личинка жука безнога і червоподібний, має темну головну капсулу.

Ці жуки виїдають отвори на листках цибулі, які після підсихання перетворюються на білясті плями, круглі за формою. Така атака найбільш небезпечна для цибулевих сходів. Личинки ж цієї комахи прогризають в тілі лука вузькі ходи. Із зовнішнього боку такі ходи виглядають як поздовжні знебарвлені смуги. Через усього цього листя швидко жовтіють, всихають і скручуються.

Цибульний скритнохоботнік так само, як і цибульна муха, зимує у верхньому грунтовому шарі, в заростях чагарників і по краях полів. Жуки живляться взимку на неприбраних цибулинах, а потім переходять на свіжі цибульні посіви. Жук відкладає яйця в дірках на листках, які вигризає. Яйця розвиваються протягом 2 тижнів і навіть швидше. Личинки поїдають трубчасті листя протягом 15-20 днів, потім відправляються в грунт окукліваться. Лялечка розвивається на глибині 5-10 см. Друга половина літа – поява нового покоління жуків, яке зимує неподалік від цибулевих місць (не далі, ніж на 200-300 м.
від них).

Як позбутися від шкідників

Тепер Ви знаєте, чому жовтіє цибулю. Що робити в цій ситуації? Дотримуватися заходів безпеки, щоб не тільки знищити шкідників, але й не дати з’явитися новим.

Захист від цибулевої мухи

Вона здійснюється шляхом виконання наступних рекомендацій:

 • Своєчасно знищуйте пошкоджені рослини.
 • Намагайтеся садити і сіяти цибулю в оптимально ранній період.
 • Ретельно збирайте і викидайте залишки від рослин.
 • Використовуйте зяблеву оранку.
 • посипати грунт, в якій росте цибуля, меленим деревним вугіллям або деревною золою. Також можна використовувати торф, махорочну і тютюнову пил.
 • Розташуйте цибульну і морквяне грядки поруч. Їх запахи будуть відлякувати шкідників і того, і іншого рослини.
 • У період росту рослин або при посадці вносите в грунт препарати «Медветокс» (3 г/м2) і «Мухоєд» (50 г/10 м2).
 • Незважаючи на велике бажання позбутися від шкідників, не використовуйте перохіміческіе засоби.
 • Захист від цибульного скритнохоботніка

  Дотримуйте наступних правил:

 • Своєчасно і ретельно знищуйте все післязбиральні відходи, а також залишки після зберігання цибулі.
 • Ізолюйте в просторі нові посіви цибулі від старих (відстань має становити не менше 300 м.).
 • підрізав цибульні листя на відстані 3-4 см. від грунту, рихлить і підгодовуйте грунт для рослини.
 • Робіть і рихлить міжряддя під час окукливания скритнохоботніка.
 • Тепер Ви в курсі того, чому жовтіє цибулю і як з цим впоратися. Дотримуючись всіх необхідних заходів, можна успішно справитися з цибульними шкідниками.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.