Чому жовтіє листя?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Чому жовтіє листя?

Вирощування рослин, квітів і овочів – це трудомісткий, і часто дуже копітка праця. Догляд за будь-яким видом рослин – вимагає не тільки час, але і знань, який придадуться в тому випадку, якщо щось піде не так. Найпоширенішим негативним моментом можна назвати – пожовтіння листя.

Чому жовтіє листя, знають не багато людей, з однієї лише причини – вони не стикаються з ситуаціями, де ці знання життєво необхідні. Але, для тих, хто вирощує кімнатні та сільськогосподарські рослини це питання стоїть на першому місці.

Найчастіше листя жовтіє у огірків і капусти. Подібний фактор має безліч передумов, деякі з них можна виправити за кілька днів, а деякі за кілька тижнів.

 • Причина перша: На рослині утворилося дуже багато зав’язей, і воно не може їх всіх прогодувати. Вихід тільки один – отщіпніте зайве.
 • Причина друга: Нестача фосфору в грунті. Часто причиною пожовтіння листя стає нестача мінеральних добрив, а вони вкрай необхідні для формування плодів. У такому випадку просто підгодуєте свої рослини. Особливо часто фосфорним голодуванням страждає капуста.
 • Причина третя: Квітки рослини не були обпилити, і насіння не утворилися. У такому разі можна зробити наступне: поставити вулики в теплиці або самостійно обпилити їх за допомогою пензлика.
 • Чому жовтіє листя кімнатних рослин

  Один з найпоширеніших питань домогосподарок або просто любителів вирощувати квіти. У даній ситуації розібратися важче, так як список домашніх рослин великий і кожне з них має свої особливості. Пожовтіння листя може відбуватися з кількох причин, і деякі з них досить очевидні. Якщо не знаєте, чому у квітки жовтіє листя, тоді спробуйте змінювати умови догляду по одному за раз.

 • Дуже часто ефект пожовклого листя є результатом поновлення квітки. Він просто відновлює своє здоров’я, і протягом наступного рослинного сезону у нього з’являться нові листочки.
 • Перелив. Напевно, перелив вважається причиною номер один, чому листя рослин і квіток жовтіють. Полив рослин повинен проходити тільки в необхідній кількості, небагато квіти залишаться вам, вдячні за надлишок води, так як у кожної квітки є своя добова норма.
 • Не завжди пожовкле листя – це результат неправильного догляду за ними. Іноді до такого результату приводить природне старіння, адже з віком у рослин нижні листки починають не тільки мінятися в кольорі, але і опадати. Це є природним процесом, тому лякатися цього не варто. Зокрема, процес старіння швидше за все проявляється у таких рослин як: драцена і диффенбахія.
 • Холодні протяги – ще одна причина, чому у квітів жовтіє листя. Найчастіше, холодні протяги стають причиною пожовтіння у тропічних рослин. Слід зауважити, що наслідки від протягів значно відрізняються від наслідків перебування на сильному холоді, яке призведе до того, що листя просто на просто стануть млявими і сухими. Якщо ваша рослина знаходиться поруч з кондиціонером, рекомендується переставити його в більш спокійне місце, і простежити за його подальшої реакцією.
 • Погане освітлення. Як відомо рослини люблять сонячне світло, внаслідок цього, його нестача призводить до жахливих результатів. У рослин, які не отримують потрібну кількість світла, починають опадати і жовтіти листя. Придивіться, якщо пожовтіння листя почалося з дальньої сторони від джерела світла, тоді, єдиним виходом буде перемістити його ближче до нього. Порада: якщо у вашу квартиру надходить мало природного світла, тоді рекомендується придбати люмінесцентну лампу, її ще називають просто – «лампа – флора».
 • Брак поживних речовин, теж є одним з відповідей на питання, чому у рослин жовтіє листя. У такій ситуації одразу жовтіють верхні листки. Це може бути навіть наслідком занадто великого вмісту кальцію у воді, або використання жорсткої води. Недолік азоту теж призводить до подібних результатів.
 • Вірусна інфекція. Ця інфекція може проявлятися як плямистість. Якщо ви побачите поширюються жовті плями на листі кольорів, тоді, будьте впевнені – це вірусна інфекція. Подібний фактор може супроводжуватися деформуванням стебел або листків. У такий період можна помітити, як квітка рослини почне знебарвлюватися. На жаль, вірусна інфекція не виліковується, і більш того, вона може перейти на інші, поруч знаходяться квітки. Все що залишається, так це видалити рослина, якщо ви підозрюєте що воно заражене вірусною інфекцією.
 • Чому жовтіють кінчики листя

  Взагалі, кінчики рослин жовтіють з багатьох причин, зокрема від: нестачі поживних речовин, протягів і сухості повітря.

  Недолік вологості повітря – ось найголовніша причина такого результату. Але, це не означає, що його слід почати рясно поливати, як завжди, головне не перестаратися. Затока рослина ви тільки збільшите цим ситуацію. Рекомендується також поміняти місце розташування квітки, і стежте за тим, щоб під час утеплітельного сезону рослини не знаходилися поряд з батареєю.

  Однак, не дивлячись на всі ці передумови, перед листопадом листя теж опадають і жовтіють. Отже, чому жовтіють і обпадають листя в осінній час?

  Рослини або дерева скидають листи по одній з причин – ближче до осені у них починається брак води. І першим, що робить рослини, так це поглинає весь магній з листа, і забирає його в гілці, коріння і стебла. Саме там зберігаються всі життєво необхідні його речовини до настання теплоти. У цьому і зберігається весь секрет пожовтіння листя, адже хлорофіл без магнію втрачає свій насичений зелений колір.

  Взамін того, що листя віддають весь свій магній дереву, вони отримують відходний матеріал. Можна сказати, що їх використовують як сміттєвий мішок, в який відправляють всі відходи, що накопичилися за весь цей час в рослині або дереві.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.