Чому жовтіє листя у троянди?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Чому жовтіє листя у троянди?

Кімнатна троянда – це прекрасне домашнє рослина, яка прикрасить будь-який будинок. Але щоб милуватися її красою, необхідно ретельно дотримувати всі правила по догляду за трояндою, інакше проблеми неминучі. Однією з таких проблем є пожовтіння листя. Давайте поговоримо про те, чому жовтіють листя у троянди.

Причини пожовтіння листя

Хвороби та шкідники

Розу може атакувати безліч хвороб і комах-шкідників. Пожовтіння листя у троянди в цьому випадку – частий симптом хвороби або наслідок діяльності паразитів, при цьому характер пожовтіння в конкретних випадках може бути різним. Щоб позбавити рослину від пожовтіння, потрібно визначити, хто завдає шкоди троянді або що вона хвора, і лікувати, виходячи з конкретного випадку.

Наприклад, симптомом хлорозу – поширеного захворювання у троянд, є поява окремих жовтих плям на аркуші або пожовтіння всього аркуша. Для лікування троянди від хлорозу використовують добриво «Хелат заліза», яким обприскують і поливають рослину двічі під час росту квітки або раз на два тижні при особливій необхідності.

Недостатнє харчування

Розу потрібно своєчасно і повноцінно підгодовувати. Від нестачі поживних речовин листя троянд жовтіють і обпадають. Недолік азоту в живленні – це причина появи жовтих від середньої жилки і блідо-зеленого листя. Якщо жовтіє між жилками листя, троянді не вистачає заліза, а плями жовтого кольору і часткове пожовтіння викликає недолік калію. Щоб цього уникнути, слід своєчасно і повноцінно підгодовувати троянду.

Але буває і зворотна ситуація: у троянди жовтіє листя при рясному перегодовуванні, тому надмірна кількість добрив також приносить шкоди рослині. Розрахуйте оптимальні норми добрив для свого квітки і не перевищуйте їх.

Рясне цвітіння

У кімнатної троянди жовтіє листя також через сильний цвітіння. Всі сили рослини направлені на розвиток бутонів і формування квіток, тому листя в цей період більш уразливі. До того ж, якщо вчасно не була проведена підгодівля, листя можуть пожовтіти швидше і сильніше. У цьому випадку допоможе комплексне добриво, також можна обприскувати рослина спеціальними засобами для підтримки високого імунітету («Силко», «Епін»).

Неправильний полив

Від пожовтіння листя також страждає і китайська троянда. Чому жовтіє листя у гибискуса? В якості відповіді на це питання підійдуть і всі вищеописані причини, також можна виділити неправильний полив.
Китайську троянду можна поливати холодною водою. У період весна-осінь потрібно вести рясний полив, стежити за постійною вологістю грунту. У холодну пору року поливати троянду потрібно помірно. Не можна допускати пересихання або перезволоження грунту, інакше листя може почати жовтіти.

Невідповідна температура і погане освітлення

Роза – рослина теплолюбна, тому її не можна тримати в холоді, а також допускати різкі перепади температур. Саме тому листя можуть пожовтіти, також це може статися від нестачі або надлишку тепла і світла. Щоб уникнути пожовтіння листя, вибирайте для троянди взимку світле приміщення, а спекотним літом – притінення місця. В цілому, троянді потрібен м’який, яскравий і розсіяне світло.

Щоб визначити конкретну причину пожовтіння листя у троянди, уважно спостерігайте за своїм рослиною. З’ясуйте, коли почалося пожовтіння і за яких умов. Відповіді на ці питання допоможуть Вам визначити конкретну проблему і почати правильне лікування рослини.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.