Чому жовтіє листя у помідор?

Опубликовал admin | Домашнє господарство | середа 20 березня 2013 20:35


Чому жовтіє листя у помідор?

У статті буде розказано про те, чому жовтіють листя помідорів, оскільки це питання не перестає хвилювати багатьох городників.

Найчастіше листя починають жовтіти з самих нижніх, і не просто прожилки, а весь лист. Зоологія пояснює подібний стан рослини недоліком живильних речовин, а саме, азоту. Як передбачити це і чим допомогти, якщо жовтизна листя вже з’явилася?

Розсада

Починати варто з розсади. Якщо вона переросла перед висадкою в теплицю, на що вказують коріння, переплетені між собою в щільну грудку, то приживатися така розсада буде дуже погано. Тому що переросли коріння почнуть відмирати ще до пересадки, чого зовні помітно не буде, а потім листя почнуть жовтіти, причому до самого верху. При цьому будуть рости нові корені, і з’являться свіжі листя. Причина того, чому жовтіють листя у помідор в даному випадку така, що старі коріння вже не можуть постачати необхідною кількістю поживних речовин перші листочки, і вони відмирають. У цей час здорові коріння рослини постачають все потрібне знову виросли листю.

Висадка розсади

Потрібно висівати насіння не раніше обумовлених термінів і потім не тримати розсаду довго на підвіконні. Якщо ж вчасно висадити в грунт не вдалося, тоді постарайтеся, щоб для куща помідора було приготовлено не менше трьох літрів землі, щоб харчування коренів не постраждало.

Обприскування

Для відновлення кореневого живлення, при почалася жовтизні листя, потрібно приготувати слабкий соляний розчин, 1%. Для цього берете 10 грамів добрива (фосфати, хлориди, нітрати та ін) на 1 літр води. Добриво може бути як в сухому, так і в рідкому вигляді. Ретельно розмішуємо і розчин для обприскування готовий. Головне пам’ятати, що концентрація не повинна бути більше, щоб уникнути опіків листя. Обприскувати потрібно 1-2 рази на день, на весь час відновлення рослини. При цьому пожовкле листя можна прибрати, оскільки їх вже не реанімувати. Через тиждень, максимум дві, розвиток томатного куща увійде в норму.

У ситуації, коли всі умови при висадці були дотримані, але все одно виникло питання, чому жовтіють листя у помідорів, можна припустити, що причина – у пошкодженні коренів шкідливими комахами або недоліку температури грунту. При цьому ще може з’явитися синява в забарвленні стебла і листя. А можливо, що рослина не може прижитися через надмірної спеки і сухості повітря. У таких ситуаціях томатам також буде показано обприскування 1%-ним розчином, приготованим з добрива та води.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.