Які пільги у ветерана праці?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


Які пільги у ветерана праці?

Категорія «ветеран праці» передбачає, що нинішній пенсіонер тривалий час плідно і бездоганно працював в організації, на підприємстві, маючи заслужені подяки від роботодавця. Але, на жаль, це не забезпечує хорошу пенсію в гідному розмірі. Найчастіше пенсіонер-ветеран праці підпадає в категорію малозабезпечених верств населення. Законодавство забезпечує надання пільг, але користування цими пільгами часто стає проблематичним з різних причин – від неохайності того, хто повинен надати пільгове обслуговування, до правової безграмотності пенсіонера, тому, розглядаючи питання, які пільги має ветеран праці, потрібно бути максимально уважним. Найчастіше, на жаль, подібні халатності допускаються у сфері медичного обслуговування. Наприклад, ветеран праці має право на повне, безкоштовне лікування та протезування зубів позачергово. Але на ділі можна зіткнутися з такою ситуацією: стоматолог, природно, не відмовляє пацієнтові в обслуговуванні, але посилається на нестачу матеріалів. Це створює необхідність постановки в чергу і очікування, яке може затягнутися надовго. Такі питання вирішуються виключно на правовому рівні: зібравши всі необхідні документи, якось: копії паспорта, довідку про розмір пенсії, посвідчення ветерана праці. Ви можете подати письмову скаргу у відповідні інстанції, в якій особливо вкажіть на прохання дати Вам письмову відповідь протягом строку встановленого законодавчою базою. Якщо, відповідь, який Ви отримали, Вас не задовольнив, то Ви можете оскаржити рішення в суді.

Така ж ситуація і з санаторно-курортним лікуванням. Здавалося б, що може бути простіше, якщо пенсіонер має переважне право на позачергове лікування і профілактику в санаторних установах. Але, проте ж, і тут не обійдеться без підступу. Так би мовити, «першочерговиків» багато, а путівок мало, таким чином, створюється нова черга. І не факт, що вільна путівка з’явиться в бажаний сезон. У такому випадку, у Вас є шанс поборотися за компенсацію вартості путівки. Якщо Ви перебуваєте на обліку в управлінні праці, а також в управлінні соцзахисту населення, надайте їм документи, які підтверджують проходження Вами санаторно-курортного лікування в обраному установі, що підтверджують оплату повної вартості путівки, копію пільгового посвідчення та заяву за формою для виплати компенсації.
Однак на таку компенсацію можна розраховувати тільки один раз на два роки, і сума компенсації може неприємно здивувати своїми мізерними розмірами.

Отже, підбиваючи підсумки, розглянемо, які пільги у ветеранів праці покладені до виконання. Закон визначає право на позачергове обслуговування в поліклініках, стоматологічних кабінетах при муніципальних клініках, санаторне лікування та лікувально-профілактичне обслуговування. Додаткова відпустка до двох тижнів взятий за свій рахунок, а також чергова щорічна відпустка в вибране самим пільговиком час; ветерана праці звільнять від сплати земельних податків та нададуть перевагу в установці засобів комунікації, наприклад, телефону; так само буде надано право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті в межах області проживання. Тут теж є підводні камені: безкоштовний проїзд реалізується тільки з урахуванням співвідношення загального доходу сім’ї і розміром доходу, визначеного для соціальної пільги.

Доводиться змиритися з тим, що законодавство так неоднозначно трактує права соціально незахищених громадян. На даній стадії правового розвитку правильніше було б розглядати не стільки те, якими пільгами користуються ветерани праці, скільки те, які пільги для них реально доступні і легко реалізовуються. Для людини, не надто досвідченого в особливостях законодавства, буде не так вже просто скористатися своїм правом на пільгу в повній мірі. Тільки уважне прочитання законодавчих актів і положень і проходження рекомендаціям зберігати всю документацію, яка засвідчить оплату отриманих товарів і послуг, зможе гарантувати Вам отримання належних пільг.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.