Які пільги у матерів одинаків?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


Які пільги у матерів одиначок?

Немає нічого прекраснішого, ніж нове життя. А, ще краще, коли у нового життя є мама і тато. Але, на жаль, часто, тата не завжди виявляють собою зразок відповідальності. І з’являється стійке поняття «мати-одиначка». Звучить як «вовк-одинак». Вистояти, видертися. Та не однієї, а з малюком. Вигодувати, виняньчила, одягти-взути, на ноги поставити, в дитячий-садок-школу влаштувати. І все це – самостійно, без допомоги та підтримки. Хто не пройшов через всі тяготи самотнього материнства, в теж час, і радості його не зрозуміє. Під маючи справедливості необхідно відзначити, що іноді рішення про самостійну вихованні дитини береться жінкою самостійно, навіть без відома майбутнього батька, що, втім, не применшує тяготи положення, що створилося. Адже, не так багато серед жінок, фінансово успішних, і нещадна статистика, не реагуючи на гарні заяви з телеекранів, як і раніше говорить про те, що заробітні плати для чоловіків вище, ніж для жінок за умови однакових обов’язків.

Чи є рішення проблеми

Ось в Російській Федерації і передбачили підтримку для одиноких мам на законодавчому рівні. Для того, щоб розраховувати на фінансову підтримку держави, потрібно розуміти, які пільги у матерів-одиначок. Для того, щоб отримати хоч одну пільгу, спочатку доведеться підтвердити вищеназваний статус. До слова сказати, вдови, наприклад, подібним статусом не володіють, і їм пільг не положено. Але, непродуманість законів, взагалі, нам властива.

Хто має право на статус

Отже, якщо жінка народила малюка, не будучи заміжньою, або одружена вона була, але народила протягом трьохсот днів після розлучення, а також, у разі відсутності батьківства (тобто, або батьківство не підтверджено, або знято через суд), то вона мати-одиначка. Що краще вписати в свідоцтво про народження малюка? Розумним вибором буде прочерк замість наявності міфічного чоловіка в графі «батько». Всі і так знають про дозволи, необхідні, хоча б, при вивезенні за кордон, не кажучи вже про всіх інших випадках, коли потрібно нотаріально завірена згода недбайливого татуся. Є тільки один підступ – дитина з прочерком у свідоцтві, не зможе претендувати на спадок. Так що, вирішувати матері, наскільки бюрократичні труднощі сумірні з примарною можливістю збагатитися. Які пільги покладені матерям одиначкам? По-перше, ті ж самі, які покладені звичайним мамам, а також, різні соціальні виплати, розмір яких встановлюється на регіональному рівні, тобто для кожного регіону свій. Федеральним законодавством встановлено, які пільги має мати-одиначка незалежно від місця проживання, якщо тільки воно знаходиться в межах РФ.

Це і отримання матеріальної допомоги, правда, тільки раз на рік, і неможливість звільнення з ініціативи роботодавця, поки дитина не досягне 14 річного віку, не зайва 100% оплата лікарняного листа, два тижні в плюс до відпустки, щоправда, вони не оплачуються, а також, можливість отримання житла та санаторного обслуговування для дитини. У дитини шкільного віку є шанс отримання безкоштовних підручників та обідів, але остаточне рішення приймає директор школи. З усього вищесказаного випливає, що якими пільгами користується мати одинак не важливо, адже в кожній присутній своє «але» – або трудомісткий процес збору підтверджуючих документів, або інші «підводні камені».


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.