Які пільги для донорів?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


Які пільги для донорів?

Переливання крові стало таким звичним явищем, що ми навіть не замислюємося деколи про тих, хто забезпечує у відповідальний момент нас цим безцінним продуктом. А адже це люди, які рятують нам життя. У Росії діє закон «Про донорство крові», і саме їм визначається, які пільги покладені донорам. Усім, хто здає кров, треба про них знати, щоб користуватися в повному обсязі.

Звичайний донор

У звичайного донора не так багато пільг, але вони все ж таки є. Його, наприклад, повинні відпускати без всяких питань з роботи в той день, коли він йде здавати кров. Донору на пункті забору крові видадуть довідку встановленого зразка, він пред’явить її після здачі в бухгалтерії. За цією довідкою йому зобов’язані надати ще один день відпочинку після здавання крові або будь-який день на вибір, або приєднати його до відпустки.
Обидва дні оплачуються з розрахунку середньої зарплати.

Якщо донор здає кров під час своєї щорічної відпустки, у святковий або вихідний день, то надається один день відпочинку плюсом до дня здачі крові і оплачується він в подвійному розмірі.

У той день, коли донор йде здавати кров, йому надається безкоштовне харчування за рахунок бюджету. Воно містить всі поживні речовини, щоб донор міг відновити сили. Як правило, в нього включається рясне тепле пиття і шоколад, як кровотворні продукти.

Донор, який здає кров безоплатно

Якщо донор цілий рік ходив і здавав кров, і здав за цей термін в цілому два максимально допустимі дози (а це від 600 до 900 мл крові в залежності від комплекції донора), то йому покладені додаткові пільги. Студентам дуже корисно дізнатися, які пільги для донорів існують, так як вони отримують 25%-ву надбавку до стипендії, цілий рік при хворобі лікарняний оплачується в розмірі 100% незалежно від стажу, лікування протягом року абсолютно безкоштовне в державних клініках. Плюсом до всього донорам надається першочергове право на путівки на санаторно-курортне лікування.

Почесний донор Росії

Якщо донор безкоштовно здав 40 разів кров або 60 разів плазму, то йому присвоюється звання «Почесний донор Росії» і видається нагрудний знак. Пільги почесним донорам крові покладені зовсім інші і їх більше. Почесні донори лікуються в державних клініках безкоштовно і без черг, їм безкоштовно роблять і ремонтують зубні протези, в державних аптеках у них знижка на всі ліки 50%. Якщо на роботі або за місцем навчання видають путівки в санаторії, то у почесних донорів є право отримати їх першими. Відпустка їм надається в будь-який зручний час, у громадському транспорті вони їздять безкоштовно, за комунальні послуги вони платять тільки половину їх вартості. Навіть кредити на спорудження будинку (не квартири) почесні донори беруть на пільгових умовах.

І завершуючи розповідь про те, які пільги у почесного донора, треба сказати, що вони отримують щорічну грошову допомогу і в 2013 році воно складе 11138 рублів, ця сума не обкладається податками і щорічно індексується.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.