Як живуть цигани?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


Як живуть цигани?

Над доном сутеніло. Цигани поверталися зі станиці, віддаючи гучне відлуння табірним шуму в крейдяні гори. Вони всі йшли до свого старшині, щоб віддати всю здобич, знайдену за день. Те, що барону було не до душі, він повертав своєму народу.

Одна стара циганка посміла принести шматки чорного кольору.

-Білого хліба не дали, – пробелькотіла вона.

-Сама з’їла! – Прогримів барон і вдарив її батогом. Циганка, отпрянувшей назад, ненароком переступила голоблю. «Бути біді» – подумали інші. На крик збіглися багато, але жоден не заступився. Деякі допомагали старшині бити нещасну, а інші всі думали: «Бути біді. Жінка переступила голоблю ».

1939 рік. А. Зотов.

Кожен російський громадянин повністю впевнений в тому, що циганами повністю править барон. Але вони забувають, що їх народ не під силу приборкати, підпорядкувати своєму впливу цих пристрасних кочівників – це просто з області фантастики.

Життя циган

Довгий час, для всіх було загадкою, звідки ж з’явилися цигани? Деякі навіть вважали, що вони або виникли з затонулої Атлантиди, або нащадки давніх жерців з Індії. Деякі вчені вважають, що вони належали до староіндійської касти недоторканих, яку вигнали з Індії. Інші ж заявляють, що цигани – нащадки аріїв.

Цигани, неважливо який спосіб життя вони ведуть, підкоряються тільки авторитетним людям зі свого табору. У них є циганські закони, згідно з якими вони вирішують будь-які конфлікти.

Циганський рада з авторитетами – сходка, часто закінчується клятвою. Якщо стався спірний випадок, цигани клянуться, вони вірять в те, що якщо хтось збреше і дасть клятву, то його сильно знівечить Бог.

У цього народу, який має у своєму складі десятки різних народностей, є навіть свій прапор, гімн, література та художня культура. Вони ділять себе на західних і східних.

Щоб легше було уявити циганську кочове життя, наведемо розповідь однієї з представниць цієї раси.

Інтерв’ю з Жанною

«-Жанна, як підтримували гігієну кочові жінки, як вони милися?»

-Ось, що нам молодим, розповідають старші циганки: ставили на багаття чан, в ньому варили настоянку з трав. Вона і була шампунем. Коли табір зупинявся, цигани намагалися створювати собі комфортні умови навіть на тимчасових стоянках ».

-А що ви думаєте про освіту?

-Наш син поступає на юридичний факультет. У нас дуже поважають освічених. У Вітебську побудували школу для ромів. Але ми не знаємо свою писемність і не бачили свій циганський алфавіт. “

За розповідями циганки Жанни, досі ще існує рада старійшин, на який збираються літні люди (авторитети).

Головним циганським обрядом у них вважається весілля. Одружуються і виходять заміж вони рано, приблизно в 14 років, а в 30 років у багатьох вже є онуки.

Де живуть цигани

Вони можуть жити де завгодно, але найбільше вони мешкають у Румунії, Болгарії, Молдові і становлять 10% усього населення. У світі, за деякими підрахунками, всього 20 млн. циган. Часто в суспільстві до них ставляться негативно, вважаючи, що вони крадуть, обманюють, можуть наврочити і навіть володіють гіпнозом. А в циганські ворожіння деякі вірять, а деякі ні.

Про те, як живуть цигани, можна говорити довго. Але ви повинні розуміти, що всі вони, як і інші народності, різні між собою, тому не можна всіх міряти під одну копірку.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.