Як зареєструвати шлюб?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


Як зареєструвати шлюб?

На сьогоднішній день все більша кількість молодих пар віддає перевагу цивільному шлюбу. Тому, бажання оформити офіційно свій шлюб, дуже похвально. Це говорить про серйозне ставлення пари до питань сім’ї та шлюбу. У різних державах існують різні закони, що регулюють таку реєстрацію. Сьогодні ми розглянемо закони, що регулюють реєстрацію шлюбу на всій території Російської Федерації.

Як зареєструвати шлюб на території Російської Федерації? Згідно 11 статті цивільного кодексу, заяви про вступ у шлюб можуть бути прийняті тільки при особистій присутності кожного, хто збирається одружитися. Крім того обов’язковим є термін протягом місяця, під час якого можна обдумати своє рішення, і, при необхідності, забрати заяву. Цей випробувальний термін є обов’язковою умовою для збираються одружитися. І тільки за виняткових обставин можливо прискорити процес прийому заяв і реєстрації шлюбу.

Зареєструвати шлюб у Росії можливо тільки в органах реєстрації або РАГСі. Будь-який інший спосіб реєстрації не є правомірним і не має юридичної сили. Виходить, що, якщо молоді вирішили повінчатися в церкві, без реєстрації заяви в ЗАГСі їхній шлюб не матиме сили.

Може також виникнути питання, де зареєструвати шлюб, якщо один з подавальних заява є іноземцем? У такому разі шлюб укладається не в місцевому РАГСі, а в обласному, або центральному міському, якщо ви живете в обласному центрі.
І іноземному громадянинові і громадянам РФ необхідно надати комплект документів, який зробить реєстрацію можливої:

 • паспорт. У випадку з іноземним громадянином в паспорті повинна бути замітка про законне проживання на території Росії.
 • Заява на реєстрацію шлюбу.
 • Якщо раніше один або обидва заявника перебували в шлюбі необхідно представити документи, що підтверджують, що попередній шлюб був розірваний.
 • Іноземні громадяни повинні подати документи, що підтверджують, що вони не перебувають у шлюбі на даний момент. Документ повинен бути наданий органом, що реєструє шлюби в тій країні, громадянином якої він є.
 • Переклад всіх документів, на державну мову, підтверджений нотаріусом.
 • А що робити, якщо обставини не дозволяють чекати місяць до весілля? Як швидко зареєструвати шлюб? Дійсно, цивільний кодекс дозволяє прискорити проведення реєстрації за наявності поважних причин підтверджених документально. До уваги можуть прийняти наступне:

 • вагітність;
 • загроза життю однієї зі сторін;
 • відбування однієї із сторін на місце проведення термінової служби.
 • Ці причини можуть бути розглянуті і по вашому запиту може бути прийнято певне рішення. Хочеться зауважити, що органи реєстрації не зобов’язані задовольняти прохання про скорочення термінів реєстрації. Вони мають повне право відмовити в більш швидкої реєстрації на свій розсуд.

  Можливий також виїзд громадянського реєстратора на місце укладання шлюбу. Наприклад, особи які відбувають строк у виправних установах також можуть зареєструвати свій шлюб у приміщенні, визначеному начальником виправної установи. У таких випадках цивільний реєстратор виїжджає на місце реєстрації.

  Як бачите, зареєструвати шлюб на території Росії не складно, головне мати бажання створити міцну сім’ю.


  Прокоментуй! »

  Ще не має коментарів..

  Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

  Оставьте комментарий

  You must be logged in to post a comment.