Як отримати безкоштовну квартиру?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


Як отримати безкоштовну квартиру?

Перш за все, отримати безкоштовну квартиру від держави можуть лише певні категорії громадян. Буде чудово, якщо у пошуках інформації щодо того, як отримати безкоштовну квартиру, ви відноситеся до однієї з категорій громадян, які, відповідно до чинного російського законодавства, має право на отримання безкоштовного житла. Розглянемо основні шляхи вирішення питання з отриманням безкоштовного житла.

Фінансова неспроможність

Згідно столичної практиці, незаможної сім’я визнається в тому випадку, коли вона не має достатніх вільних коштів для придбання квартири. Причому, ці вільні кошти обчислюються наступним чином: від суми доходів віднімаються податки і прожитковий мінімум. Весь залишок і називається «вільні кошти». Дуже важливо, що вільних коштів не повинно вистачити для накопичення капіталу для покупки квартири протягом двадцяти років. Але при розрахунку вільного капіталу враховується вартість транспортних засобів, нерухомості, в тому числі, гаражів і садових ділянок, а також інших видів майна, які перебувають у власності сім’ї. Таким чином, розраховуючи, як безкоштовно отримати квартиру, ви повинні враховувати цей момент при обрахунку свого вільного сімейного капіталу.

Якщо ви все-таки є незаможної родиною, ви повинні стати в чергу на отримання квартири від державних органів. Жителі столиці повинні подавати наступний пакет документів:

 • Мати столичну реєстрацію не менше 10-ти років.
 • Підтвердити громадянство Росії.
 • Мати довідку з відділу соцзабезпечення, що ви є членом малозабезпеченої сім’ї.
 • За останні 5 років не здійснювати таких дій, які спричинили погіршення ваших житлових умов, що в свою чергу, стало причиною визнання вашої родини такої, яка потребує житловому безкоштовному приміщенні.

Враховуючи той факт, що черги в Москві на соціальне житло величезні, проте, в загальній черзі віддається пріоритет певним категоріям громадян. До таких відносяться:

 • сироти, діти, які залишилися без опікунів;
 • сім’я, в якій проживає дитина, інфікований СНІДом або хворий на туберкульоз, а також іншими тяжкими захворюваннями;
 • сім’ї, які в результаті стихійних подій залишилися без житла;
 • сім’ї, які проживають у ветхому та аварійному житлі;

На жаль, на даний момент не складено повний перелік громадян, що мають право на першочергове отримання державної квартири. Але все ж, у вищевказаних категорій населення є набагато більше шансів отримати квартиру, ніж у інших представників незаможних шарів населення Москви.

Питання про те, чи можна отримати квартиру безкоштовно, цікавить і ті сім’ї малоімущих, які проживають в муніципальній комунальній квартирі. Якщо поруч з їх кімнатою з якоїсь причини звільниться приміщення (наприклад, в результаті смерті власника), то воно може дістатися вам, якщо ви є на момент звільнення кімнати членом незаможної родини, яка потребує житло.

Інші категорії населення

Отже, якщо ви не є незаможним громадянином, але при цьому, перебуваєте на військовій службі, то також маєте можливість отримати безкоштовну квартиру.
Черга в 2012 році по даній категорії населення на житло складалася з 400 тисяч осіб, тому, навряд чи, ставши на чергу, вам вдасться швидко отримати квартиру.

Мають право на отримання безкоштовної квартири і ті, хто протягом якогось часу був співробітником комплексу «Байконур» (всього таких громадян 481 чоловік). Тому шанси на отримання безкоштовного житла у них на порядок більше, ніж у військових, втім, як у ліквідаторів радіаційних катастроф. За підсумками 2012 року, ще не всі чорнобильці проживають у власних квартирах. Черга за чорнобильцям також не маленька.

Слід знати, як отримати безкоштовну квартиру громадянам, які залишають територію Крайньої Півночі. У відповідності з чинним законодавством, в цій категорії існує 5 підкатегорій:

 • громадяни, які переселяються із закритих селищ;
 • інваліди I і II груп, які працювали і жили на Півночі;
 • пенсіонери;
 • безробітні;
 • пропрацювали в суворих умовах Півночі не менше 15 років.

На практиці, отримують державні квартири тільки ті громадяни, які переселилися в Москву із закритих селищ. Якщо ж кошти залишаються, то може отримати житлоплощу в столиці інвалід I або II групи. З усіма іншими категоріями, справи йдуть і зовсім жахливо.

Ще одна категорія росіян, яка має право отримати квартиру від держави в столиці – це вимушені переселенці, тобто, ті громадяни, які не змогли далі проживати на своїй малій батьківщині, оскільки були приречені на переслідування. Як правило, переслідування пов’язані з політичною діяльністю або віросповіданням. За останніми даними, на території Росії таких громадян налічується близько 30 тисяч.

Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.